Bytovia Bytów - Chrobry Głogów 0:3; Miedź Legnica - Arka Gdynia 0:0

Rafał Bajko
Tadas Labukas nie zdołał pokonać bramkarza Arki
Tadas Labukas nie zdołał pokonać bramkarza Arki Piotr Krzyżanowski
W 25. kolejce I ligi Chrobry Głogów pokonał na wyjeździe Bytovię Bytów 3:0, a Miedź Legnica zremisowała bezbramkowo z Arką Gdynia.

Pomarańczowo-czarni rozprawili się sąsiadującą w tabeli Bytovią bardzo pewnie, choć po pierwszej połowie kibice nie oglądali żadnych bramek. Kto wie, może gdyby w 37 min. rzut karny wykorzystał Mateusz Machaj, to worek z golami rozwiązałby się jeszcze szybciej?

Po przerwie Chrobry litości już nie miał i za sprawą Macieja Górskiego (11 bramka w sezonie), Pawła Wojciechowskiego i Bartosza Machaja przerwał świetną passę gospodarzy (siedem spotkań bez porażki).

Miedź Legnica nie dała się pokonać na własnym boisku Arce Gdynia, choć to goście mieli kilka niezłych sytuacji do zdobycia bramki. Remis nie pozbawił drużyny z Trójmiasta pozycji lidera, gdyż w piątek punkty straciła także Wisła Płock.

I liga

Bytovia Bytów - Chrobry Głogów 0:3 (0:0)
Bramki: Górski 63, Wojciechowski 75, B. Machaj 90.
Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).
Żółte kartki: Serafin (Bytovia) oraz Michalec (Chrobry)

Bytovia: Bieszczad - Janeczko (65. Klichowicz), Wróbel, Czarnecki, Opałacz - Monterde, Serafin, Poczobut (82. Rzuchowski), Wacławczyk (65. Kryszak), Jakóbowski - Nwaogu.
Chrobry: Janicki - Ilków-Gołąb, Lafrance, Michalec, Samiec - Kościelniak, M. Machaj (77. Hudyma), Drewniak, Szczepaniak, Sędziak (82. B. Machaj) - Górski (67. Wojciechowski).

Miedź Legnica - Arka Gdynia 0:0
Sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).
Widzów: 2700.
Żółte kartki: Rasak, Telichowski (obaj Miedź).

Miedź: Kapsa - Telichowski, Midzierski, Stasiak, Gorskie - Rasak, Łuszkiewicz (88. Garuch), Forsell, Łobodziński - Labukas, Ślusarski.
Arka: Jałocha - Warcholak, Sobieraj, Marcjanik, Socha - Bożok (62. Vinicius da Silva), Formella, Łukasiewicz, Kakoko (46. Nalepa) - Szwoch, Abbott (80. Siemaszko).

Pozostałe mecze 25. kolejki. Piątek: Olimpia Grudziądz - Wisła Płock 1:1 (Nildo 72-k - Lebedyński 58). Sobota: Rozwój Katowice - Zawisza Bydgoszcz (12), Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice (16), Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki (18), Pogoń Siedlce - MKS Kluczbork (19). Niedziela: GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec (12.45), Stomil Olsztyn - Dolcan Ząbki 3:0 (walkower).
1. Arka Gdynia 25 50 44-25
2. Wisła Płock 25 49 38-21
3. Zawisza Bydgoszcz 24 39 41-33
4. Stomil Olsztyn 25 38 30-28
5. Zagłębie Sosnowiec 24 37 39-38
6. GKS Katowice 24 37 30-24
7. Chrobry Głogów 25 36 32-24
8. Bytovia Bytów 25 33 33-33