Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bieg Uniwersytetu Medycznego Wrocław 2018 ZAPOWIEDŹ, TRASA, WYNIKI, REGULAMIN

Jakub Guder
Bieg Uniwersytetu Medycznego Wrocław 2018 ZAPOWIEDŹ, TRASA, WYNIKI, REGULAMIN
Bieg Uniwersytetu Medycznego Wrocław 2018 ZAPOWIEDŹ, TRASA, WYNIKI, REGULAMIN fot. Paweł Relikowski
Bieg Uniwersytetu Medycznego Wrocław 2018 ZAPOWIEDŹ, TRASA, WYNIKI, REGULAMIN. Już w sobotę czwarta edycja Biegu Uniwersytetu Medycznego. Co prawda internetowe zapisy się już zakończyły, lecz warto pojawić się w miasteczku biegowym przy ul. Borowskiej.

Pierwszy raz Bieg Uniwersytetu Wrocławskiego BUMWRO zorganizowano w 2015 roku. Siłą sprawczą okazał się dr Tomasz Zatoński, laryngolog Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, a prywatnie biegacz-amator i propagator zdrowego trybu życia. Inicjatywa z roku na rok się rozrastała. Powołano „Fundację Biegaj dla Zdrowia”, która zajęła się organizacją biegu, ale też promocją zdrowego trybu życia. W trakcie drugiej edycji zawodów w 2016 roku po raz pierwszy zorganizowano zawody dla dzieci - BUMKIDS. Fundacja stworzyła także akcję „Uruchamiamy dzieciaki”. To inicjatywa skierowana do nauczycieli wychowania fizycznego, rodziców, wychowawców i trenerów uczniów szkół podstawowych, która ma na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi u najmłodszych i wynikających z niej chorób.

BUMWRO to też zawsze okazja, by komuś pomóc. W tym roku biegacze podczas charytatywnego biegu będą wspierać Szymona Łabędzkiego - jednego z trojga wcześniaków, jakie przyszły na świat w czerwcu 2013 r. W drugiej dobie życia chłopca doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Spowodowało to znaczne niedotlenie i odebrało Szymonkowi szansę na prawidłowy rozwój. Dziś chłopiec walczy z czterokończynowym porażeniem mózgowym, epilepsją, problemami ze wzrokiem i opóźnieniem rozwoju psychoruchowego. Na zewnątrz jest dzieckiem uśmiechniętym, pogodnym, a wewnątrz toczy nieustającą walkę ze swoją chorobą.

W ubiegłym roku udało się zebrać środki na wszczepienie implantu nastoletniej Darii, która od urodzenia miała olbrzymie problemy ze słuchem. Operację przeprowadził dr Zatoński. Teraz nastolatka wreszcie wyraźnie słyszy otaczający ją świat.

W tym roku na starcie stanie aż 25 załóg z wózkami, w których będą dzieci niezdolne do pokonania całej trasy samodzielnie. To swoisty rekord, bo rok temu było ich 15. Będzie to też wsparcie dla studentów i naukowców z Politechniki Wrocławskiej, którzy pracują nad prototypem wózka przystosowanego do takich startów. Pierwszy raz będziemy również świadkiem rywalizacji wrocławskich grup biegowych, które na co dzień trenują w różnych częściach Wrocławia.

Zawodnicy wystartują Borowską. Dalej pobiegną m.in. Przystankową, Parafialną, Grota Roweckiego, Gałczyńskiego, Jarzynową, Brylantową, Kryształową, znów Grota Roweckiego, Wrocławską do Biestrzykowa, gdzie będzie pętla. - Przepraszamy okolicznych mieszkańców, za utrudnienia w ruchu, które pojawią się między 9.30 a 11.30 i prosimy o wyrozumiałość. Jednocześnie zapraszamy wszystkich, by w tym czasie odwiedzili nasze miasteczko biegowe - zachęca Zatoński.

Na trasę ruszy 900 osób. Jeśli zwolnią się jakieś miejsca, można się zapisać przed startem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska