Bieg górski Interferie Run już w najbliższą sobotę!

Materiał partnera zewnętrznego
Udostępnij:
Na kilka dni przed zawodami już widać, że na liście startowej będzie o wiele więcej nazwisk niż rok temu. To zapewne efekt wyjątkowości tego biegu (biegniemy ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa - Zdroju), ale też i oswojenia się z szyldem cyklu Runner's World Super Bieg, bo ten izerski bieg wchodzi właśnie w skład RWSB. Jeśli więc ktoś walczy o dobrą pozycję w klasyfikacji generalnej, to już 10 czerwca będzie miał dobrą okazję do sprawdzenia swojej biegowej formy. A jeśli ktoś „tylko” chce pobiec w fajnym górskim biegu – niech też śmiało przyjeżdża!

Główny dystans II Interferie Run to oczywiście półmaraton – start biegu o 11:00 przed hotelem Bornit w Szklarskiej Porębie. Meta na terenie hotelu Malachit w Świeradowie, bo to właśnie między hotelami sieci Interferie wiedzie piękna górska trasa tego biegu. Nie zapominamy oczywiście o góralach biegających na „dychę” - oni przybiegną do Świeradowa z Rozdroża Izerskiego.
Ciekawostką obu biegów jest fakt, że linie startu znajdują się wyżej niż linia mety, ale nie oznacza to oczywiście, ze będzie z górki i że będzie tylko lekko, łatwo i przyjemnie. Oczywiście bieg jest poprowadzony piękną górską trasą w Górach Izerskich, więc można się jednak spodziewać, że przyjemnie choć trochę powinno być i jeśli ktoś dobrze się do zawodów przygotuje, to na pewno oprócz walorów krajobrazowych doceni sportowy wymiar biegu i wymagającą trasę. Bieg na 10 km, oprócz tego, że krótszy – będzie również po prostu nieco łatwiejszy. Ta rywalizacja jest pomyślana tak aby każdy kto zaczyna swoją karierę górskiego biegacza, był w stanie ten bieg ukończyć.

W pakiecie startowym, oprócz zwyczajowych upominków za kolejne starty w RWSB, tym razem będzie również wstęp do aquaparku hotelu Malachit. To na pewno się przyda i pomoże w odpoczynku i regeneracji. Będą też masaże i biegi dla dzieci. Poza tym standardowo: medale, dyplomy, pasta party, a świetna sportowa atmosfera będzie gratis!

Baza biegu i biuro zawodów znajdować się będą w Świeradowie, a w dniu startu zawodnicy zostaną przewiezieni do Szklarskiej Poręby darmowymi autobusami, które zatrzymają się również oczywiście na Rozdrożu Izerskim. Na pewno wszyscy na start zdążą.
Dodatkową klasyfikacją prowadzoną podczas biegu, oprócz tych zwyczajowych, przypisanych do RWSB, będzie kategoria górników i hutników.

Zapisy możliwe są cały czas na http://superbieg.pl, a niższa opłata startowa obowiązuje jeszcze dzień przed zawodami. Zgłosić się i opłacić start można online, ale również w biurze zawodów przed hotelem Malachit – w piątek od 17:00 do 20:00. W dniu zawodów biuro pracuje od 8:00.

Inteferie Run - „bieg inny niż wszystkie” - już 10 czerwca. Na następny trzeba będzie poczekać cały rok! Przebiegnij z nami Góry Izerskie!

interferie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska