Kacper Chudzik

Kacper Chudzik

RedaktorGazeta WrocławskaGłogów

72 materiały

Rocznik 88, absolwent wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. W Polskpresse pracuje od 2010 roku, od początku nad wydaniami Tygodnika Głogowskiego oraz portalu internetowym naszemiasto.pl.  

Piszę o tym, czym żyje region. Od wydarzeń lokalnych przez sprawy kryminalne, relacje z wydarzeń po materiały interwencyjne. Osobiście najchętniej jednak przygotowuje materiały o ciekawych ludziach oraz podróżach:

Zaglądam w różne zakamarki regionu

Prywatnie uwielbiam wyprawy rowerowe, zwłaszcza - jeśli pod drodze mogę dotrzeć w opuszczone, często zapomniane miejsca. Efektami tych wypraw często dzielę się z czytelnikami.

Nasze Miasto Głogów

Nie jestem rodowitym głogowianinem, ale pochodzę z jego okolic. W samym Głogowie mieszkam od roku 2010 i myślę, że zdążyłem go poznać całkiem dobrze. Tym bardziej, że wcześniej chodziłem tutaj do szkoły średniej - jestem absolwentem II LO. Odkąd przeniosłem się do Głogowa często można mnie spotkać z aparatem wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla naszego miasta.

Gry, kosmos, technologia

Najważniejsze dla nas są sprawy lokalne, ale lubię też dzielić się z czytelnikami materiałami bardziej ogólnymi. Czy to o ciekawych grach, technologiach bądź historii.

Również ciekawostkami ze świata nauki dzielę się z czytelnikami. Wbrew pozorom, nawet takie o wyprawie w kosmos można przekazać z uwzględnieniem lokalnej perspektywy.  

Hobby - jest co robić zarówno w domu jak i poza nim

W wolnych chwilach zajęć mi nie brakuje. Lubię literaturę - w szczególności fantastykę, science-fiction, reportaże i książki historyczne. Moim ulubionym autorem jest Stanisław Lem. Zagrywam się również w gry komputerowe - najczęściej w: survivale, MMO, strategie oraz wszelkiej maści RPG.

Ale nie tylko w domu spędzam czas po pracy. Wolne chwile chętnie wypełniam zajęciami na świeżym powietrzu - podczas wyprawy rowerowej do lasu lub na wzgórza, oraz pływając. 

Amatorsko maluję, zarówno cyfrowo jak i farbami olejnymi. 

Rozwiń opis