1500 posiłków dla wrocławskich seniorów. Firma Dom Development włączyła się w pomoc potrzebującym

materiał informacyjny
Udostępnij:
Spółka Dom Development Wrocław włączyła się w pomoc potrzebującym. Dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Siecią Centrów Aktywności Lokalnej wsparcie dewelopera trafia do seniorów – czyli grupy szczególnie narażonej na zakażenie koronawirusem. Firma zapewniła im 1500 posiłków. Dodatkowo wyposażyła także wolontariuszy lokalnych stowarzyszeń w maseczki i rękawiczki.

W tak trudnym dla nas wszystkich okresie, szczególnego znaczenia nabiera zasada „wszystkie ręce na pokład”. Liczy się każda pomoc, każdy gest empatii. Jestem dumna, że nasze wsparcie trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebne – do osób starszych, chorych i samotnych – ocenia inicjatorka akcji Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.

Posiłki dla seniorów – środki ochronne dla wolontariuszy

Wsparcie udzielone przez dewelopera pozwoli sfinansować 1500 ciepłych posiłków. Żywność dostarczana jest do starszych mieszkańców Psiego Pola, często schorowanych, którzy nie powinni w obecnej sytuacji epidemicznej wychodzić ze swoich domów. Wolontariuszy realizujących tę akcję deweloper wyposażył w 10 tys. rękawiczek, maseczki ochronne oraz podręczne żele dezynfekujące.

Traktujemy to jako wyraz odpowiedzialności za osoby potrzebujące. Jesteśmy jednym z największych deweloperów we Wrocławiu i czujemy się odpowiedzialni za otoczenie, w którym funkcjonujemy. Chcemy, by zmieniało się na lepsze. Doceniamy zaangażowanie stowarzyszeń, fundacji i wolontariuszy. To oni nadali kierunek tej akcji i poświęcili swój czas, by pomagać swoim sąsiadom, mieszkańcom najbliższego otoczenia – dodaje prezes Dom Development Wrocław.

Łańcuszek pomocy

Działania pomocowe, w które włączył się Dom Development, koordynują Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Żółty Parasol. Organizacja na co dzień zajmuje się osobami wykluczonymi społecznie oraz aktywizacją obywateli do działania w swoim najbliższym otoczeniu.

Teraz koncentrujemy się na zmaganiach ze skutkami epidemii. Palące potrzeby są właśnie wśród osób starszych. Bez wsparcia firm prywatnych, lokalne centra aktywności nie dadzą sobie rady. Kompleksowe zaangażowanie Dom Development jest dobrym przykładem współpracy oddolnych stowarzyszeń z sektorem prywatnym. To realizacja idei społecznej odpowiedzialności biznesu w czystej postaci – ocenia Joanna Warecka, prezeska Stowarzyszenia Żółty Parasol.

Wśród wolontariuszy, którzy zgłosili się do tej akcji jest m.in. grupa Moto w(R)olontariusze, czyli motocykliści o dobrych sercach, którzy pomagają w szybkim i bezpiecznym transporcie zakupów i jedzenia dla osób starszych. W pomoc przy organizacji wolontariatu zaangażowało się Stowarzyszenie Zmieniaj Zakrzów, posiłki natomiast przygotowują podopieczni Fundacji Znacznie Więcej, którzy pracują w Starej Piekarni. To wyjątkowe miejsce zlokalizowane na Psim Polu we Wrocławiu, które powstało z myślą o aktywizacji zawodowej oraz społecznej osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Akcja posiłkowa realizowana przez firmę deweloperską jest dla nich szansą na utrzymanie pracy.

Dzięki wsparciu finansowemu firm powstaje prawdziwy łańcuszek pomocy. Korzystają na nim zarówno seniorzy, jak i my. Możemy bowiem utrzymać naszą działalność, zachowując wszystkie miejsca pracy i koordynować akcję posiłkową – mówi Dorota Wojtanowicz, przedstawicielka Fundacji Znacznie Więcej.

1500 posiłków, które ufundowała spółka Dom Development Wrocław, trafia do seniorów od 23 kwietnia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

Razor

Razor E100S Power Core Czerwona

1 499,00 zł947,99 zł-37%
miejsce #2

Sencor

Sencor SCOOTER TWO 2021

2 548,75 zł1 999,00 zł-22%
miejsce #3

Xiaomi

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 2022 Czarny

2 499,00 zł2 095,00 zł-16%
miejsce #4

Joyor

Joyor Y6-S Czarny Z Siedzeniem

3 750,00 zł3 320,00 zł-11%
miejsce #5

Motus

Motus Pro 10 2022

4 999,00 zł4 799,00 zł
miejsce #6

Motus

Motus Pro 10 Sport 2021

6 999,99 zł6 699,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Spotkanie przywódców ws. elektrowni w Zaporożu

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie