Łukasz Konstanty
Marcin Zawół zajął w Hochfilzen 60. miejsce w sprincie i 47. w biegu pościgowym. Fot. PAP/EPA/Christian Bruna
Norweg Johannes Thingnes Boe wygrał w Hochfilzen bieg pościgowy odbywający się w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Pozostałe miejsca na podium zajęli jego rodacy - Johannes Dale-Skjevald i Tarjei Boe. Na 47. pozycji zawody ukończył Marcin Zawół.

Pierwszy triumf Johannesa Thingnesa Boe w sezonie

Triumfator klasyfikacji Pucharu Świata z ubiegłego sezonu kolejny rozpoczął niezbyt dobrze. Co prawda w biegu indywidualnym w Oestersund zajął trzecie miejsce, w kolejnych konkurencjach (sprint i bieg pościgowy) nie łapał się jednak nawet do czołowej dziesiątki.

Norweskiemu mistrzowi nie najlepiej poszedł także sprint w Hochfilzen. W piątek zanotował aż trzy pomyłki na strzelnicy i zakończył zmagania na zaledwie 11. pozycji. Strata do brata (Tarjei), który wygrał zmagania, wynosiła 47 sekund i o tyle później pojawił się on na trasie w sobotnim biegu pościgowym.

Bezbłędny Marcin Zawół

W dzisiejszych zawodach Johannes co prawda podczas pierwszej wizyty na strzelnicy popełnił jeden błąd, potem jednak był już skuteczny, prowadzenie objął po trzecim strzelaniu i nie oddał go już do końca rywalizacji, drugiego na mecie Dale-Skjevdala wyprzedzając o nieco ponad 22 sekundy.

Bardzo dobrze na strzelnicy radził sobie jedyny Polak w stawce - Marcin Zawół. Nasz biathlonista był jednym z zaledwie dwóch bezbłędnych zawodników (obok Fina Jaakko Ranty), a na mecie zameldował się na najwyższym w karierze, 47. miejscu, ze stratą 22 sekund do ostatniego punktowanego miejsca i niemal pięciu minut do zwycięzcy.