MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zwroty z Trzynastej i Czternastej Emerytury 2023. Mamy tabelę wyliczeń

S
Emeryci, którzy otrzymują co miesiąc mniej niż 2,5 tysiąca złotych brutto otrzymają zwrot naliczonego podatku PIT od 13. i 14. emerytury. Zobacz wyliczenia na kolejnych slajdach.
Emeryci, którzy otrzymują co miesiąc mniej niż 2,5 tysiąca złotych brutto otrzymają zwrot naliczonego podatku PIT od 13. i 14. emerytury. Zobacz wyliczenia na kolejnych slajdach. Tomasz Hołod
Jeszcze rząd Zjednoczonej Prawicy podjął decyzję o wprowadzeniu dodatkowego potrącenia zaliczki na podatek dochodowy w ubiegłym roku. Oprócz standardowej składki zdrowotnej, od trzynastki i czternastki również pobierana była kwota przeznaczona na podatek dochodowy.

Już od połowy lutego urzędy skarbowe będą przystosowane do dokonywania zwrotów nadpłaconego podatku dochodowego. Dla wielu osób oznacza to możliwość otrzymania zwrotu nawet do 400 złotych.

Kto otrzyma zwrot? Osoby otrzymujące niższe emerytury i renty, których roczne świadczenia nie przekroczą 30 tysięcy złotych. To właśnie oni otrzymają zwrot nadpłaconego podatku dochodowego.

Zwroty z Trzynastej i Czternastej Emerytury 2023 - mamy tabelę wyliczeń

W poniższej galerii przedstawiamy przykładowe obliczenia, ilustrujące potencjalne kwoty zwrotu. Warto zaznaczyć, że symulacje te nie obejmują innych potencjalnych ulg, które mogą zostać uwzględnione przy corocznym rozliczeniu podatkowym.

Kiedy zwroty podatków z Trzynastej i Czternastej Emerytury 2023?

Szybkość otrzymania zwrotu zależy od wybranej formy rozliczenia. Osoby składające elektroniczne zeznanie, np. za pośrednictwem usługi Twój e-PIT, otrzymają zwrot w ciągu 45 dni od daty złożenia deklaracji. W praktyce środki te mogą być dostępne już po kilku dniach. W przypadku rozliczenia papierowego, skarbówka ma trzy miesiące na zwrócenie nadpłaconego podatku.

Zalecamy jak najszybsze złożenie deklaracji podatkowej, co umożliwi szybki zwrot środków. Prezentowane w tabelach symulacje nie obejmują możliwości wspólnego rozliczenia z małżonkiem, uwzględnienia dzieci czy też korzystania z innych dostępnych ulg.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zwroty z Trzynastej i Czternastej Emerytury 2023. Mamy tabelę wyliczeń - Gazeta Pomorska

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska