Znamy Osobowości Roku 2017. Gratulujemy zwycięzcom!

  Znamy Osobowości Roku 2017. Gratulujemy zwycięzcom!

  MRA

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Liderzy kategorii na dzień 15 luty, godz. 10.00.

  Liderzy kategorii na dzień 15 luty, godz. 10.00.

  Zakończyło się głosowanie finałowe w plebiscycie OSOBOWOŚĆ ROKU 2017. Wiemy już, kto został OSOBOWOŚCIĄ ROKU na Dolnym Śląsku w 4 kategoriach: #Kultura (Anna Morawiecka), #Działalność społeczna i charytatywna (Erazm Humienny), #Samorządność i społeczność lokalna (Bogdan Kożuchowicz) i #Biznes (Markus Marcinkiewicz). Czytelnicy docenili osoby, które w minionym roku zasłużyły się dla lokalnych społeczności. 15 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród - zobaczcie relację z gali!
  Liderzy kategorii na dzień 15 luty, godz. 10.00.

  Liderzy kategorii na dzień 15 luty, godz. 10.00.  RELACJA Z WRĘCZENIA NAGRÓD - ZOBACZ FILM I GALERIĘ ZDJĘĆ - KLIKNIJ!


  GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE
  wybierz kategorię finałową i zobacz laureatów

  KULTURA
  DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA
  SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA
  BIZNES


  GALERIA ZWYCIĘZCÓW


  Osobowości nam potrzeba, ponieważ tacy ludzie pokazują w jakim kierunku powinna podążać ludzkość, by świat był lepszy, a ludzie szczęśliwi. Zwłaszcza my, tu na Dolnym Śląsku, ustawicznie budujący swoją tożsamość regionalną winniśmy intensywniej wskazywać takich ludzi, którzy mimo powątpiewań w innych rejonach kraju, pokazują że jesteśmy nie na rubieżach Rzeczpospolitej, a w samym jej centrum. Nasze osobowości to potomkowie tej Polski, która w 1939 roku zniknęła z mapy świata, tych Polaków, którzy zagubieni po zawierusze wojennej tu odnaleźli swój dom - mówi Arkadiusz Franas, redaktor naczelny „Gazety Wrocławskiej”.
  Zobacz listę wszystkich nominowanych
  oraz wyniki I etapu powiatowego

  KLIKNIJ - wybierz miasto lub powiat [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]:

  WROCŁAW
  JELENIA GÓRA
  LEGNICA
  WAŁBRZYCH
  bolesławieckidzierżoniowskigłogowski
  górowskijaworskijeleniogórski
  kamiennogórskikłodzkilegnicki
  lubański lubińskilwówecki
  milickioleśnickioławski
  polkowickistrzelińskiśredzki
  świdnickitrzebnickiwałbrzyski
  wołowskiwrocławskiząbkowicki
  zgorzelecki złotoryjski  W naszym plebiscycie można było nominować kandydatów w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Głosami naszych Czytelników wybierzemy Osobowości Roku 2017 na Dolnym Śląsku. Chcemy, aby nasz plebiscyt był okazją do zaprezentowania dokonań ludzi, którzy najczęściej wcale nie zabiegają o aplauz, uznanie czy honory. Swoich działań nie podejmują dla poklasku, lecz z autentycznej potrzeby działania. Chcemy docenić ludzi nietuzinkowych. Pomysłowych i ciekawych. Osoby, które pociągają za sobą innych. Mają na swoim koncie sukcesy lub potencjał, aby odnieść sukces w przyszłości. Zamierzamy uhonorować i wyróżnić tych, którzy konsekwentnie realizują obrany cel.

  Do 16 stycznia do końca dnia można było zgłaszać kandydatów.

  4 kategorie plebiscytu:
  #KULTURA
  W tej kategorii nominację otrzymali artyści, którzy w minionym roku osiągnęli sukcesy. Są to muzycy, pisarze, malarze, fotografowie albo inni utalentowani twórcy. Są to także np. uczestnicy talent show, którzy reprezentowali region w popularnym programie. Ta kategoria, to także miejsce dla organizatorów imprez albo pracowników prężnie działających instytucji kultury, osób, które umożliwiają nam kontakt ze sztuką, starając się, aby nie były to wybory banalne i wtórne. Im też należy się docenienie.


  #DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA
  Najwięcej nominowanych w tej kategorii to: prezesi fundacji pomagający chorym dzieciom, wolontariusze, osoby, którzy nie potrafią obojętnie przejść obok losu porzuconych zwierząt, profesjonaliści, którzy z osobami w trudnej sytuacji życiowej dzielą się swoją wiedzą bezpłatnie, organizatorzy festynów charytatywnych.


  #SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA
  W tej kategorii Czytelnicy nominowali burmistrzów, starostów, wójtów i sołtysów, którzy na półmetku kadencji skutecznie realizują obietnice wyborcze, realizują ważne projekty. Zostali też zgłoszeni urzędnicy, którzy konsekwentnie wypełniają swoje obowiązki, pokazują ludzką twarz w obliczu dramatów zwykłych mieszkańców, liderzy społeczni, którym ważny jest los spraw dotyczących dużej liczby mieszkańców.


  #BIZNES
  Nominowane osoby to zarówno właściciele małych, jak i dużych firm. Wspólny mianownik to sukces na rynku na skalę swoich możliwości. Wielu z nich to lokalni pracodawcy, którzy nie zatrudniają wielu pracowników, lecz słyną z tego, że dbają o nich. Chcieliśmy, aby w ocenie przedsiębiorców liczyła się ich działalność na rzecz społeczności lokalnej, wpływ na spadek bezrobocia i rozwój przedsiębiorczości w regionie.

  Nominujmy za sukcesy w 2017 roku
  Zgłaszając kandydatów do tytułu Osobowość Roku 2017 należało podać uzasadnienia nominacji. Zależało nam, aby docenić przede wszystkim za działania, które kandydaci prowadzili w minionym roku. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że jest wiele osób, które są aktywne od lat i w roku 2017 po prostu kontynuowały dobre dzieło. W każdej kategorii można wskazać także takie osoby.


  Ważne informacje dla kandydatów - KLIKNIJ


  WAŻNE TERMINY I INFORMACJE

  • W piątek, 5 stycznia 2018 roku, przedstawiliśmy listy kandydatów nominowanych przez redakcję i rozpoczęło się głosowanie. Następnie sukcesywnie dodawaliśmy kolejnych kandydatów zgłaszanych przez Czytelników.
  • Głosowanie jest prowadzone w systemie SMS Premium. 1 SMS to koszt 2,46 zł. 1 SMS to 1 głos.
  • Nominacje Czytelników były przyjmowane do wtorku, 16 stycznia i podlegały akceptacji redakcyjnej kapituły plebiscytu.
  • Głosowanie w powiatach trwało do 31 stycznia 2018 r. do godz. 20.
  • W dniach 2-15 lutego zwycięzcy z każdego miasta i powiatu zmierzą się w wojewódzkim finale, w którym zachowując głosy zdobyte w powiatowym etapie plebiscytu powalczą o tytuły Osobowości Roku 2017 województwa dolnośląskiego i dodatkowe, cenne nagrody. Koniec głosowania finałowego to 15 lutego, godz. 20.
  • 11 stycznia wydaliśmy dla Państwa specjalny dodatek z wszystkimi Nominowanymi; ukazał się on w papierowej wersji "Gazety Wrocławskiej".
  • Na przełomie lutego i marca we Wrocławiu odbędzie się uroczysta gala plebiscytu, podczas której zdobywcy tytułów Osobowość Roku 2017 w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu odbiorą piękne statuetki i dyplomy.

  CENNE NAGRODY DLA LAUREATÓW
  Etap powiatowy
  Zdobywcy I miejsc w poszczególnych kategoriach w etapie powiatowym otrzymają:
  • statuetkę Osobowość Roku 2017
  • awans do finału wojewódzkiego
  • zaproszenie na Galę Osobowości Roku 2017

  Etap wojewódzki
  Zdobywcy I miejsc w poszczególnych kategoriach w etapie wojewódzkim otrzymają:
  • statuetkę zwycięzcy
  • voucher pobytowy dla dwóch osób na weekend w ośrodku wypoczynkowym na Dolnym Śląsku
  • prezentacja w specjalnym dodatku do Gazety Wrocławskiej

  Zdobywcy II i III miejsca w poszczególnych kategoriach na etapie wojewódzkim otrzymają:
  • dyplom uznania
  • voucher pobytowy dla dwóch osób na weekend w ośrodku wypoczynkowym na Dolnym Śląsku

  Laureaci głosowania wojewódzkiego otrzymają także zegarki Festina.


  REGULAMIN PLEBISCYTU OSOBOWOŚĆ ROKU - KLIKNIJ

  Informacji na temat plebiscytu udziela Anna Gabińska
  tel. 502 499 815,
  e-mail: anna.gabinska@gazeta.wroc.pl

  Przeczytaj o laureatach w specjalnym dodatku, który został dołączony do Gazety Wrocławskiej 24 marca!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo