Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Znamy nazwisko nowego dyrektora Opery Wrocławskiej

OPRAC.: jw
Halina Ołdakowska
Halina Ołdakowska FOT. NFM
Halina Ołdakowska została wybrana na stanowisko nowego dyrektora Opery Wrocławskiej. Według Komisji konkursowej Halina Ołdakowska przedstawiła najlepszą koncepcję zarządzania Operą Wrocławską i udowodniła, że ma najlepsze umiejętności organizatorsko-menadżerskie. Obecnie związana jest zawodowo z Narodowym Forum Muzyki.

Decyzję o ogłoszeniu konkursu na stanowisko Dyrektora Opery Wrocławskiej Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął w grudniu 2019 roku. Do konkursu przystąpiło 15 kandydatów. Wśród niezbędnych wymagań kwalifikacyjnych od kandydatów oczekiwane było m.in.: wykształcenie wyższe magisterskie, minimum 10-letni staż pracy w podmiotach prowadzących działalność w sferze kultury, w tym 3-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w instytucji kultury. Ważnym atutem były wysokie kompetencje menadżersko-organizacyjne. Kandydaci musieli przedstawić koncepcję zarządzania Operą Wrocławską na okres 5 sezonów artystycznych, strategię pozyskiwania pozabudżetowych środków finansowych oraz wizję rozwoju Opery.

Pani Halina Ołdakowska przekonała komisję do swojej kandydatury i będzie rekomendowana do zatwierdzenia Zarządowi Województwa Dolnośląskiego.

Rozpoczęcie pracy przez nową Dyrektor Opery planowane jest z początkiem nowego sezonu artystycznego, czyli od września 2020 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska