Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany dla kierowców w centrum. Trzeba powtórzyć kodeks drogowy

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Na ulicy za blokami przy ul. Piaskowej od jutra będzie nowa organizacja ruchu. Zmieni się dozwolona prędkość oraz możliwości parkowania. Wszystko to jest związane z wprowadzeniem tam opłat za parkowanie. Wrocławianie od września będą musieli przyzwyczaić się do nowych stawek za parkowanie oraz zmiany zasad wykupowania abonamentów dla mieszkańców.
Na ulicy za blokami przy ul. Piaskowej od jutra będzie nowa organizacja ruchu. Zmieni się dozwolona prędkość oraz możliwości parkowania. Wszystko to jest związane z wprowadzeniem tam opłat za parkowanie. Wrocławianie od września będą musieli przyzwyczaić się do nowych stawek za parkowanie oraz zmiany zasad wykupowania abonamentów dla mieszkańców. mk
Na ulicy za blokami przy ul. Piaskowej od wtorku będzie nowa organizacja ruchu. Zmieni się dozwolona prędkość oraz możliwości parkowania. Wszystko to związane jest z wprowadzeniem w tym rejonie opłat za parkowanie. Wrocławianie od września będą musieli przyzwyczaić się do nowych stawek za parkowanie oraz zmiany zasad wykupowania abonamentów dla mieszkańców.

Od wtorku, 9 lipca, zmieni się organizacja ruchu na ulicy z tyłu bloków przy ul. Piaskowej. Ten sięgacz do ulicy Purkyniego stanie się strefą zamieszkania. Oznacza to, że będzie można tam parkować wyłącznie w miejscach wyznaczonych, nie wolno jeździć szybciej niż 20 km/h, a progi zwalniające nie muszą być oznaczone znakami pionowymi. Wyjeżdżając ze strefy zamieszkania zawsze trzeba ustąpić pierwszeństwa wszystkim innym uczestnikom ruchu.

Zmiana jest wstępem do wprowadzenia na tej ulicy opłat za parkowanie, które zaczną obowiązywać na przełomie września i października.

Kierowców i właścicieli samochodów czekają zmiany stawek za parkowanie. Zniknie m.in. możliwość oddzielnego opłacania pierwszych i drugich 20 minut postoju.

Czytaj także:Dzieci bez szczepień nie znajdą miejsca we wrocławskich żłobkach

Od 5 września zapłacimy od razu 3 zł za pierwszą godzinę lub 2 zł poza centrum. Wzrośnie też opłata za parkowanie bez biletu parkingowego: jest 50 zł, a będzie 200 zł lub 100 jeśli zapłacimy w ciągu tygodnia.

Zmienią się także warunki i opłaty za abonamenty dla mieszkańców. Jeden mieszkaniec będzie mógł kupić abonament na maksymalnie 3 auta, ale cena za każdy kolejny będzie wynosiła 10 zł miesięcznie za pierwsze, 20 zł za drugie i 100 zł za trzecie. Najkorzystniej będzie zapłacić od razu za cały rok. Wtedy abonament dla każdego kolejnego auta będzie kosztował 100, 200 i 1000 zł.

Wzrośnie także o 50 zł miesięczna opłata za abonament P na numer rejestracyjny w strefie C i wyniesie 160 zł. Opłacając cały rok z góry zapłacimy 1600 zł, czyli o 500 zł więcej niż teraz.

Tuningowane samochody z całego świata we Wrocławiu

Opłaty za parkowanie w górę! Bo kierowcy kombinowali

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska