Zagłębie Lubin przegrywa z Chrobrym Głogów i FK Jablonec na koniec przygotowań

Zagłębie Lubin przegrało z Chrobrym Głogów i czeskim FK Jablonec po 0:1 na koniec przygotowań FOT. Tomasz Folta/Zagłębie Lubin S.A.
KGHM Zagłębie Lubin w sobotę rozegrało dwa ostatnie letnie mecze kontrolne. Miedziowi najpierw przegrali z Chrobrym Głogów 0:1, a następnie z czeskim FK Jablonec - także 0:1.

Piłkarze Zagłębia Lubin w miniony weekend zakończyli przygotowania do sezonu 2023/24. Lubinianie na sobotę mieli zaplanowane dwa mecze kontrolne. W pierwszym mierzyli się z pierwszoligowym Chrobrym Głogów, a na na boisko - nie licząc bramkarza Jasmina Buricia i środkowego obrońcy Jarosława Jacha - wybiegła jedenastka złożona z zawodników grających na co dzień w rezerwach oraz CLJ.

Jedyna bramka w rozpoczętym o godz. 11 spotkaniu padła tuż przed przerwą. Rzut karny na gola zamienił skrzydłowy gości Sebastian Steblecki.

Kilka godzin później, już na płycie głównej Stadionu Zagłębia, Miedziowi podejmowali FK Jablonec. Na to spotkanie trener Waldemar Fornalik wystawił już skład, który na ten moment wydaje się możliwie najmocniejszy - może z wyjątkiem pozycji wysuniętego napastnika, na której zagrał Tomasz Pieńko.

13. drużyna poprzedniego sezonu czeskiej ekstraklasy od początku była stroną przeważającą i stworzyła sobie znacznie więcej sytuacji. Do przerwy bramki nie padły, a po niej Fornalik wymienił całą jedenastkę. Jablonec prowadzony przez dobrze znanego z polskiej ligi trenera Radoslava Latala wciąż sprawiał lepsze wrażenie i dopiął swego w 87 min. Gola głową zdobył Matěj Náprstek.

W 1. kolejce nowego sezonu PKO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin podejmie Ruch Chorzów. Spotkanie to zostanie rozegrane w niedzielę o godz. 17:30. W najbliższych kilkudziesięciu godzinach Miedziowi mają ogłosić kolejny transfer: do zespołu dołączy Mateusz Wdowiak z Rakowa Częstochowa.

Sparingi

Zagłębie Lubin - Chrobry Głogów 0:1 (0:1)
Bramka: Steblecki 42-k.
Zagłębie: Burić - Kolan, Sochań (57. Lipp), Jach, Karasiński (62. Frankowski), Kizyma (54. Dziewiatowski), Kocaba (70. Sygieniewicz), Popielec (46. Dieng), Karbownik (62. Masiak), Kruszelnicki (66. Łoboda), Skoczylas (46. Szafranek; 75. Kubacki).
Chrobry: Dybowski - Bougaidis, Stuglis, Estigarribia (75. Zarówny), Kuzdra, Mucha, Mandrysz, Górski, Bartlewicz (75. Machaj), Steblecki (75. Wolsztyński), Lebedyński (75. Wojtyra).

Zagłębie Lubin - FK Jablonec 0:1 (0:0)
Bramka: Náprstek 87.
Zagłębie (I połowa): Dioúdis - Kłudka, Ławniczak, Kopacz, Grzybek, Dąbrowski, Poletanović, Bohar, Mróz, Chodyna, Pieńko.
II połowa: Weirauch - Kłudka (75. Orlikowski), Kopacz, Nalepa, Grzybek (60. Kruk), Makowski, Poletanović (60. Dąbrowski), Mróz (70. Terlecki), Chodyna (70. Woźniak), Bohar (60. Gaprindaszwili), Pieńko.