MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wrocławskie Forum Kobiecości 2024. Już po raz 10. Gazeta Wrocławska wręczyła nagrody w plebiscycie "Kobieca Twarz Dolnego Śląska"

Nadia Szagdaj
Nadia Szagdaj
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Już po raz 10. spotkaliśmy się by celebrować kobiecość w najlepszym wydaniu. 23 maja 2024 roku odbyło się, zorganizowane przez Gazetę Wrocławską, Forum Kobiecości 2024. Panie uczestniczyły w warsztatach i wykładach, a także plebiscycie na "Kobiecą Twarz Dolnego Śląska". Poznaj laureatki tytułu w trzech kategoriach i obejrzyj relację z forum.

Spotkanie odbyło się we wrocławskim Q-Hotelu, 23 maja, o godzinie 12:00. W forum wzięło udział około 60 pań. Wybrane na drodze internetowego głosowania, pretendentki do tytułu "Kobiecej Twarzy Dolnego Śląska" przystąpiły do castingu z udziałem komisji.

Forum Kobiet 2024 we Wrocławiu - warsztaty i aktywności

Podczas imprezy, uczestniczki mogły skorzystać z warsztatów i wykładów. Jednym z takich wydarzeń była prelekcja edukatorki ekologicznej i społeczniczki Agnieszki Zdunek, pt. "Odwaga, szaleństwo czy wizja". - W biznesie trzeba być odważną. Mamy zakorzenione w kulturze bycie potulnymi. Tymczasem przestawiając codziennie kilka kroków do przodu, wychodząc ze swojej strefy komfortu, konsekwentnie będziemy dążyć do sukcesu. Wtedy na pewno się nam uda - zachęca autorka wykładu, w którym opowiada o swoim biznesie "Jestem Zielona".

Ważną lekcją w świecie, w którym kobiety pną się po szczeblach kariery, często łącząc życie zawodowe z rolą matki, były warsztaty "Weź głęboki oddech - magia naturalnego oddychania", poprowadzone przez trenera oddechu ZdroweOddychanie.pl, Bartłomieja Pawlaczyka. - Kiedy oddychamy prawidłowo, zaczynamy się lepiej wysypiać, przestajemy chrapać, nie łapiemy zadyszek, mamy lepszą wydolność. Pracowałem z panią, która miała potężne migreny, które po kilku tygodniach pracy zaczęły się zmniejszać - opisuje trener.

Nie zabrakło też bloku beauty, na którym panie miały okazję poćwiczyć jogę twarzy ("Codzienne rytuały piękna - Naturalne Odmładzanie. Joga Twarzy") z Marzeną Andrzejewską, biolożką i doradczynią żywieniową, a także skorzystać porad wizażystek Mary Kay - Agnieszki Wiernickiej, Weroniki Napiórkowskiej i Anny Huk.
Warto też wspomnieć, że partner forum, firma Volvo zaprezentowała swój elektryczny model EX90, przy którym odbywała sesja zdjęciowa naszych uczestniczek.

____________________

Partnerzy FORUM KOBIECOŚCI:

____________________

Kobieta Twarz Dolnego Śląska 2024 - laureatki

W roku 2024, zaproszone przez komisję panie, mierzyły się w plebiscycie w trzech kategoriach:

  • matka,
  • córka,
  • kobieta dojrzała.

Każda z uczestniczek sama decydowała o tym, w jakiej kategorii chce wystartować.

Laureatką w kategorii KOBIETA DOJRZAŁA została Małgorzata Policht, z zawodu nauczycielka, która będąc już na emeryturze, stworzyła projekt "Czytanki od Serca". Nie jest jej obojętny los ludzi i zwierząt. Dlatego w swój program zaangażowała dzieci.

- To co potrafi zdziałać dziecko jest niesamowite. Wspólnie jeździliśmy do schroniska dla zwierząt, gdzie młodzi wolontariusze czytali psom z problemami behawioralnymi. Już po trzech miesiącach widzieliśmy rezultaty. Psy kładły się i słuchały bajek - opowiada ze wzruszeniem pani Małgorzata.

Laureatka uczyła w szkole, w klasach 1-3 oraz matematyki. Podkreśla, że każdy z jej uczniów miał na wolontariat pełną zgodę rodzica. "Czytanki od Serca" przeniosły się do domów dla seniorów i hospicjów na terenie Wałbrzycha. Podkreśla, że jest to także lekcja dla wolontariuszy, którzy uczą się opiekować osobami starszymi.

Pani Małgorzata rozpoczęła też podróże do Kenii, gdzie obdarowuje dzieci prezentami.

W kategorii MATKA pierwsze miejsce otrzymała Natalia Iżuk-Kwocz z Obornik Śląskich. - Jestem mamą dwójki chłopców, ale poza tym pracuję w dużej, przedszkolnej grupie w Pęgowie, gdzie "wychowuję" dwadzieścia cztery dzieciaki - mówi o sobie.

Nauczycielka ma wiele pasji, od sportu po literaturę piękną. - Gram w piłkę ręczną w Obornikach Śląskich. Marzę o tym, by (na poważnie) wydać własny tomik poezji, którą pisuję w wolnym czasie. Poza tym, chciałabym zwiedzić Paryż - opowiada.

Laureatka w kategorii CÓRKA, Patrycja Kantor dokonała w życiu ważnego wyboru. Dzięki tej decyzji schudła aż... 53 kilogramy! - To ważne by dobrze czuć się we własnym ciele. Jednak gdy w grę zaczyna wchodzić zdrowie powinniśmy rozważyć schudnięcie - opowiada.

Pani Patrycja przyjechała na "Forum" z Olszyny. Zdradza nam, że od pewnego czasu prowadzi swój profil na Instagramie. Tam przekonuje osoby z nadwagą, by podjęły kroki do zrzucenia zbędnych kilogramów. - Nie mam jeszcze zbyt wielu obserwujących ale chcę pomagać - podkreśla laureatka. - Najważniejsza jest ta pierwsza decyzja, impuls w głowie, który daje nam motywację do działania - dodaje.

Pani Patrycja, w wieku 27 lat, podjęła decyzję o operacji zmniejszenia żołądka. - Prawdziwa walka zaczyna się już po niej - mówi. Dlatego zaczęła uprawiać sport i dbać o zdrową dietę.

Forum Kobiecości - już po raz 10.!

Forum Kobiecości to okazja do poznania ciekawych osób w regionie. To także szansa na omówienie ważnych spraw dla kobiet XXI wieku podczas organizowanego raz do roku zjazdu, pełnego atrakcji.

"Forum" łączy kobiety w każdym wieku, wykonujące różne zawody i spełniające życiowe pasje. Plebiscyt "Kobieca Twarz Dolnego Śląska" stawia na podium interesujące życiorysy, które mogą być przykładem dla innych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska