Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocławska firma wyróżniona przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii

opr. BMK
XTPL zaprezentował swój wynalazek dziennikarzom z całej Europy
XTPL zaprezentował swój wynalazek dziennikarzom z całej Europy Materiały Prasowe
Największa europejska instytucja wspierająca innowacje – European Institute of Innovation & Technology – wytypowała 12 najbardziej obiecujących start-upów z Europy i zaprosiła je do Berlina na spotkanie z dziennikarzami prestiżowych mediów z różnych krajów. Po raz pierwszy w historii wśród wybranych i zaproszonych firm znalazła się także spółka z Polski, a konkretnie XTPL z Wrocławia.

Wybór firm zaproszonych do Berlina nie był przypadkowy. European Institute of Innovation & Technology wyselekcjonowała najlepsze start-upy spośród tych, które brały wcześniej udział w jej programach akceleracyjnych. Wejście do takiego programu wymaga pozytywnego przejścia skomplikowanego procesu kwalifikacji, a udział w nim – zaangażowania i skutecznego przedstawienia opracowywanej technologii i korzyści z niej płynących.

W Berlinie XTPL zaprezentował swój wynalazek dziennikarzom z całej Europy.m.in: z Computer Weekly, Le Soir, La Stampy, Forbesa, BBC, Deutsche Welle czy TOK FM.

- To dla nas niezwykle ważne wydarzenie, które pozwoliło nam zainteresować europejskie media, a tym samym – zaprezentować się bardzo dużej grupie odbiorców na starym kontynencie. Pamiętajmy, że technologia XTPL może zostać wykorzystana nie tylko w panelach fotowoltaicznych, ale i choćby w wyświetlaczach. A to oznacza, że może mieć z nią do czynienia każdy użytkownik urządzeń mobilnych. Z przyjemnością o tym opowiadamy i tłumaczymy, jak nasz wynalazek może wpłynąć na komfort korzystania także ze smartfonów czy tabletów – mówi dr Filip Granek, CEO w XTPL.

Spotkanie odbyło się 22 i 23 listopada 2016 roku.
Wcześniej wrocławska firma XTPL zaprezentowała swoją technologię podczas INPHO VENTURE SUMMIT w Bordeaux.


Technologia XTPL

chroniona zgłoszeniem patentowym jest innowacyjna w skali globalnej i pozwala na wytwarzanie linii o szerokości 400nm, czyli ponad 100 razy węższych niż standardowo stosowane techniki druku cyfrowego czy sitodruku.

European Institute of Innovation & Technology (EIT)
powstał w 2008 roku z inicjatywy Unii Europejskiej zmierzającej do stworzenia europejskiej organizacji naukowej na wzór MIT. Siedzibą Rady Zarządzającej EIT jest Budapeszt.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska