Wrocław: Wystartowała rekrutacja do szkół podstawowych

Celina Marchewka
Celina Marchewka
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne pixabay
Udostępnij:
Ruszył nabór do klas pierwszych w szkołach podstawowych. Rodzice mają czas na złożenie elektronicznych wniosków od 12 marca od godziny 12:00 do 18 marca. Co ważne, muszą także w tym czasie pojawić się w szkole, do której aplikują ich dzieci, z wydrukowanym wnioskiem/zgłoszeniem wraz z wymaganymi załącznikami.

W rekrutacji do podstawówek mogą wziąć udział dzieci mieszkające we Wrocławiu i urodzone w 2013 roku (jako 7-latki) lub w 2014 roku (jako 6-latki). W tym drugim przypadku jest to dopuszczalne, jeżeli uczęszczały one do przedszkola lub posiadają opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o gotowości do rozpoczęcia nauki w szkole.

Każde dziecko ma zapewnione miejsce w szkole obwodowej, do której przynależy ze względu na miejsce zamieszkania. Wówczas przyjęcie odbywa się na podstawie zgłoszenia. Jeżeli natomiast ktoś chciałby uczęszczać do innej placówki, wtedy w elektronicznym wniosku trzeba wskazać maksymalnie 3 szkoły, przy czym ostatnią pozycję musi zajmować szkoła obwodowa kandydata.

Mapa obwodów szkół podstawowych.

Wyniki naborów będą znane 1 kwietnia. W tym dniu opublikowane zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, a 7 kwietnia 2020 r. szkoły przedstawią listy przyjętych kandydatów.

Jeżeli jakaś szkoła publiczna będzie wciąż dysponować wolnymi miejscami, w terminie 15-16 kwietnia ruszy w nich nabór uzupełniający do klas pierwszych. Rekrutacja odbędzie się bez wykorzystania elektronicznego systemu.

Co ważne, kolejność zapisów przez internet nie ma znaczenia. Istotne jest natomiast, aby zarejestrować dziecko i dostarczyć wszystkie wymagane dokumenty do szkoły I wyboru w dniach 12-18 marca 2020 r.

Na ten moment zapadła decyzja, że rekrutacja będzie się odbywała zgodnie z planem. Dopuszcza się jednak zmiany np. w harmonogramie jeżeli zajdzie taka konieczność.

Szczegółowy terminarz rekrutacji:

  • 12-18 marca - elektroniczne wypełnianie wniosku,
  • 12-18 marca, godz. 8-15 - złożenie w szkole I wyboru podpisanego zgłoszenia lub wniosku wraz z załącznikami,
  • od 1 kwietnia, godz. 12 - sprawdzenie wyników kwalifikacji w szkole I wyboru,
  • 1 kwietnia, do godz. 15, 2 kwietnia, godz. 8-15 - złożenie ewentualnej rezygnacji w szkole, do której zakwalifikował się kandydat,
  • od 7 kwietnia, godz. 10 - sprawdzenie wyników rekrutacji w szkole I wyboru (lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych). Powiadomienie szkoły obwodowej o realizowaniu obowiązku w innej szkole,
  • 15-16 kwietnia, godz. 8-15- rekrutacja uzupełniająca: złożenie wniosku do wybranej szkoły,
  • od 22 kwietnia, godz. 10 - sprawdzenie wyników kwalifikacji,
  • 22 kwietnia do godz. 15, 23 kwietnia, godz.8-15 - złożenie ewentualnej rezygnacji z miejsca,
  • 27 kwietnia od godz. 10 - wyniki rekrutacji uzupełniającej,
  • 31 sierpnia - lista kandydatów z podziałem na klasy

Szczegółowe informacje:

https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl/elemento-parents/main.action

https://www.wroclaw.pl/rekrutacja-elektroniczna-do-szkol-i-przedszkoli-informacje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Z uwagi na koronawirusa - szanowni urzędnicy - ogarnijcie się i zmieńcie zasady rekrutacji. Kontakt osobisty w szkołach to głupota - narażamy rodziców i administrację szkoły na wzajemne zarażanie się wirusem. Po co w takim razie rekrutacja elektroniczna skoro i tak trzeba drukować papiery i gdzieś je zanosi?!?

G
Gość

Wytyczne mowia zeby siedziec w domach... Jeśli izolujemy się i ograniczamy kontakty pomiędzy ludźmi to czemu musimy zanosic dokumenty w wersji papierowej do szkół. Rekrutacja elektroniczna powinna wystarczyć!

Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie