18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Wrocław: Uczcili pamięć Romana Dmowskiego. Przemaszerowali przez centrum [ZDJĘCIA]

PWR
fot. Przemysław Wronecki
Udostępnij:
Prawicowe środowiska postanowiły dziś uczcić pamięć Romana Dmowskiego. Z Ostrowa Tumskiego uczestnicy marszu przeszli przez Rynek pod pomnik Bolesława Chrobrego. Ze wstępnych szacunków policji wynika, że w pochodzie wzięło udział około 150 osób. Manifestujący idąc ulicami miasta krzyczeli: "Nie kolorowy, nie czerwony, tylko narodowy Wrocław", czy "Nasze ulice, nasze kamienice". Uczestnicy nieśli transparenty z podobizną Romana Dmowskiego. Na jednym z nich można było przeczytać Wszechpolski Wrocław Pamięta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 55

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

g
gosia
Borygo nie denerwuj się!!!!!!!
g
gosia
Borygo nie denerwuj się!!!
m
mk
A święty jesteś,nic na p
i
internałta
Pseudo Ruch Narodowy wystarczy spojrzeć na ich przywódców,długo w poprzednich partiach nie posiedzieli.......Marian Kowalski(UPR),Krzysztof Bosak(LPR),Jan Zawisza(PiS) do tego dodać skandaliczne zachowanie prezesa Młodzieży Wszechpolskiej Roberta Winnickiego na XX-leciu USOPAŁ
Cytuję:Osoby te* w ciągu więcej jak trzech nocy w hotelu w Caletillas „urządzały” awantury, pijaństwo, ordynarne krzyki, wrzaski, w związku z czym personel hotelu zwrócił im uwagę, że takie zachowania nie mogą mieć miejsca.
Tego rodzaju działanie kontynuowano, w związku z czym wyrzucono ich z hotelu, poszli na plażę, gdzie nadal urządzano pijaństwo, awantury i ordynarne krzyki.

R. Winnicki po pijanemu wskoczył do morza w nocy, czego skutkiem było poparzenie go przez meduzy czy coś podobnego, w środku nocy karetka pogotowia musiała odwieźć go do szpitala.

*chodzi oczywiście o przedstawicieli tzw.Ruchu Narodowego

polityka anty-UE i jednoczesny start w wyborach do europarlamentu.............
N
Narodowiec
Za swój błąd oczywiście przepraszam. Komentarzy niestety edytować nie można, a zorientowałem się po czasie.

Nie proponuję osobom SPRZECIWIAJĄCYM się ideom, głoszonym przez Dmowskiego powrotu do "gimbazy" - każdy może mieć własne zdanie na jego temat. Razi mnie jedynie NIEZNAJOMOŚĆ historii i poglądów Dmowskiego oraz plucie na jego osobę (patrz komentarze poniżej). Człowiek, która walczył o Polskę, zasługuje na SZACUNEK.

"Nie uważam, że marsz jest odpowiednim środkiem przekonywującym osobę o innych poglądach, co Ty." - Dzięki Marszom Niepodległości i innym inicjatywom lokalnym środowiska narodowe rozrosły się na niespotykaną od wojny skalę. O wrocławskich obchodach rocznicy śmierci Dmowskiego usłyszałem tylko raz - nie była to jakaś bardzo nagłośniona w środowisku narodowym manifestacja, a mimo to przyszło (według moich szacunków) około 200 osób, co byłoby niemożliwe 4 lata temu. W tamtym roku w marszu ku pamięci Żołnierzy Wyklętych było 2,5 tys osób, a w tym roku spodziewamy się 4 tysięcy (przyjdź zobaczyć 1 marca). A to jedynie inicjatywy lokalne! W stosunku do 2012 roku 11 listopada 2013 ulicami Warszawy przemaszerowało dwukrotnie więcej ludzi, których liczba sięgnęła 100 tys! Reasumując... Marsze zapewniają nam sporą liczbę zwolenników, ponieważ wychodzimy do ludzi, a ludzie widzą, że nie taki narodowiec straszny, jak go malują.

"Co to są interesy narodu polskiego?"- Prawda, jest to dość rozległe pojęcie, obejmujące różne aspekty. Mówiąc o interesach narodu polskiego, należy zadać sobie pytanie "Co należy zrobić, by naród przetrwał, by jego byt nie był zagrożony, a ludziom, wchodzącym w jego skład, żyło się lepiej, godniej, bezpieczniej?" Nie mówimy tu o środkach, więc wymienię jedynie niektóre cele, które według mnie można zaliczyć do polskich interesów narodowych :

- budowa silnej, niezależnej polskiej gospodarki i wspieranie polskich przedsiębiorców (teraz Bruksela zabrania nam wędzić wędlin, wiele przedsiębiorstw, niespełniających ich wygórowanych żądań upadnie, a zawsze mogą posunąć się dalej, ingerując w polską gospodarkę)
- zapewnienie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej (najlepiej poprzez zaostrzenie kar - tak, jestem zwolennikiem kary śmierci)
- budowa silnej armii, jako gwaranta polskiej niepodległości (parę lat temu Rosja zaatakowała zbrojnie Gruzję, a Putin jest nadal przy władzy! - wystarczy popatrzeć na jego poczynania na wschodzie)
- wspieranie polskiej kultury, jednoczącej naród, sprzeciw wobec globalizmu
- sprzeciw wobec szerzącej się w społeczeństwie degeneracji, rozsadzającej naród od środka (tzw. edukacja seksualna, gorszące reklamy, załamywanie granicy między żądzą, a miłością)
- promocja modelu tradycyjnej rodziny
- pomoc polskim repatriantom na wschodzie w powrocie do ojczyzny
- wspieranie polskich obywateli, poza granicami i sprzeciw wobec ich dyskryminacji (przykład : Litwa)
- dbanie o pamięć historyczną wśród Polaków - „Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci”

To jest zaledwie kropla w morzu polskich interesów narodowych i nikogo nie zmuszam, by się z nimi zgadzał. Takie jest moje zdanie.
Ś
Środkowy.
Jeden.
Napisałeś 'podobnie jak Piłsuckiemu'. Myślę, że powinieneś napisać 'Piłsudskiemu'. Myślę, że gdy uważa się, że wie się dużo na temat historii odzyskania niepodległości to tak fundamentalne nazwisko czytało się, widziało wiele razy i wręcz powinno się zwracać na poprawną pisownię.
Dwa.
Czemu proponujesz osobą sprzeciwiającym się ideom głoszonym przez R. Dmowskiego wrócić do tzw. 'gimbazy'?
Nie uważam, że marsz jest odpowiednim środkiem przekonywującym osobę o innych poglądach, co Ty. Moim zdaniem jest to normalna rozmowa, gdzie wyjaśniane jest wszystko na przykładach, faktach z historii.
Trzy.
Co to są interesy narodu polskiego?
r
rexus
Matmy nie oszukamy: 200 osób na 600 000 mieszkańców: w dzień wolny, w godzinach wieczornych i przy sprzyjającej pogodzie. Podejrzewam, że na "lewackim" marszu byłoby tyle samo, jak nie mniej. Margines coś tam krzyczy na inny margines, którego nie ma w promieniu kilku kilometrów i wyciera sobie gęby historią.
S
Skinhead NR
teraz to mnie roz...śmieszyłeś! Jak naciśniesz Shift i cyferkę 8 na klawiaturze to masz * - łel dan! kolejny naziol rozkminiony ;P

Ciągle koncentrujesz się na mnie/nas/Idei - twe analne fiksacje są zastanawiające - czyżby chowano cię podług metod tow. Cohn-Bendita?

A jeśli już jesteśmy przy kwestii osławionych osiem-osiem - życzyłbym ci abyś umiał choć w 1/10 tak dobrze grać na wiośle co czerwony z wrocławskiej Konkwisty - mógłbyś wreszcie zarobić na pełną porcję pigułek, co ci na głupotę przypisali...

nie zatrzymasz nas - ,,We march to Glory'' dedykuję tobie
o
onr-owiec
Nie Rosja, nie zachód, Polska tylko dla Polaków!
N
Narodowiec
Idea szlachetna. Podczas gdy inni się bawią, korzystając z dnia wolnego, my czcimy pamięć Wielkiego Polaka, któremu (podobnie jak Piłsuckiemu) zawdzięczamy niepodległość. Nie rozumiem i nie chcę rozumieć tych, którzy tutaj w internecie się spinają, gadając bzdury na jego temat. Proponuję wrócić do gimbazy i tam wylewać swe żale, albo przyjść samemu na marsz i zobaczyć, jak jest naprawdę. Precz z komuną, precz z nazizmem, precz z socjalizmem. Każdy jest Polakiem, kto się nim czuje i dba o interesy narodu polskiego.
S
Skinhead NR
zakompleksiony to ty jesteś - ja jestem Dumny z bycia Polakiem, przynależnym do cywilizacji Białego Człowieka. Czytając wypociny tobie podobnych mam bekę. Jakbyś poczytał troszkę książek(ew. zaszedł do civitasu na spotkanie z prof. Kawalcem czy też Białokurem), odpuściłbyś sobie brednie . Obrażając nas, Narodowców, udowadniasz,że jesteś słabą pierdołą. Nigdzie nie działasz, tylko połykasz medialne g88no.

GDZIE BYŁEŚ WCZORAJ INTERNETOWY CHULIGANIE?

pozdrowienia dla myślącym(o czymś więcej niż papu, sr..., i rozrywka)!
f
fffrr
Podeszliście się bić a nikt z wami nie chciał?
Biedactwa.
n
nie kibol
>czytaj więcej wyborczej...

Nie trzeba Wyborczej czytać, wystarczy na was spojrzeć.

Swoją droga ktoś kto podpisuje się *kibol* chce przekonywać ludzi do swoich racji. Ha, dobrze że u was same "tuzy intelektu" jak ten powyżej *kibol*, *borygo* i *skinhead NR*. Wystarczy ksywkę przeczytać i wszystko wiadomo. Wiadomo kto obecnie tworzy tzw. ruch narodowy. (co ma tyle wspólnego z dawnym Ruchem Narodowym co obecna nszz solimarność z ruchem społecznym z lat 80tych o tej samej nazwie)

sztajmesi, chuligani i zakompleksieni młodociani subkulturowcy - skinchedzi - no, no, prawdziwa śmietanka towarzysko-intelektualna. W sam raz żeby zebrać ich do kupy, dać każdemu stary karabin bez naboi, napoić metylowym alkoholem i kazać szturmować zasieki z karabinami maszynowymi w imię...czegoś tam, nieważne czego
To wszystko do czego się nadajecie i do czego można was wykorzystać
G
Gość
>Akurat Biały Brat Borygo wie co mówi - jesteś jedynie internetowym >napinaczem. Jakbyś Borygo spotkał na żywo nie byłbyś taki sztywny.

Nic dodać, nic ująć. Krótko i na temat.
Tym wpisem potwierdzasz "oczywistą oczywistość" którą stwierdziłem powyżej.
Jesteście agresywną, wrzaskliwą bandą pijanych młodocianych meneli a wasz "argument" to pięść, rzucony kamień i jakiś wywrzaskiwany bełkot (którego sami nie rozumiecie) włożony w wasze usta przez cwaniaczków wykorzystujących takich jak wy idiotów dla własnych celów.
Tak jak blokerska patologia, stojąca po bramach i zaczepiająca ludzi, chcecie tzw. "szacunku" ale że jesteście tylko bezproduktywną, biedną, z patologicznych rodzin zbieraniną obszczymurków i zadymiarzy dla was "szacunek" to stan kiedy inni się was boją. Bo tylko krzykiem, groźbą, rozróbą, napaścią umiecie zdobyć "szacunek" - będący w istocie zwyczajnym starachem społeczeństwa, przechodniów, sąsiadów przed bandą pijanych, agresywnych, zakapturzonych chuliganów.
Jesteś zwyczajnym ludzkim śmieciem, skończysz tak jak twoi koledzy, albo w pierdlu (gdzie miejsce dla takich jak wy) albo (to ta lepsza opcja) jako sfrustrowany życiem, zapijaczony, przegrany robol od przysłowiowej łopaty (czym podzielisz los swojego ojca i dziada).
Obyś tylko do tego czasu komuś poważnej krzywdy nie zdążył zrobić....
k
kibol
czytaj więcej wyborczej...
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie