18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wrocław: TOZ zabrał zaniedbane zwierzęta

AS
20 kotów, pies i ptak odebranych z ulicy Bałuckiego we Wrocławiu!

5 listopada inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami we Wrocławiu wraz z Zarządem Zasobu Komunalnego na podstawie decyzji Prezydenta Miasta wkroczyli do mieszkania przy ul. Bałuckiego 1 we Wrocławiu w celu odebrania zaniedbanych zwierząt.

- Interwencja rozpoczęła się o godzinie 12:00. Właściciel bez problemu otworzył drzwi osobom z ZZK, do akcji następnie wkroczyli nasi inspektorzy, którzy w asyście policji zaczęli zabierać wszystkie przebywające w mieszkaniu zwierzęta. Koty znajdowały się w dwóch pomieszczeniach, w których panował niewyobrażalny fetor oraz bałagan. Zwierzęta załatwiały się na meble oraz podłogę. Nie miały dostępu do świeżej wody oraz jedzenia. Właściciel początkowo nie stawiał oporu, po pewnym czasie zaczął robić się agresywny, został uspokojony przez policjantów przebywających na miejscu.

Z mieszkania zostało odebranych 20 kotów, pies oraz ptak. Większość zwierząt była wychudzona, część z nich miała rany na ciele. Koci katar miał praktycznie każdy kot, dwa z nich były w fatalnym stanie. Wszystkie zwierzęta zostały przewiezione do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, tam zostaną zbadane przez lekarza. Po odbytej kwarantannie zostaną wydane do adopcji. Na szczęście nie znaleźliśmy żadnego martwego zwierzęcia. - mówi Mateusz Czmiel, rzecznik prasowy TOZ Wrocław

Miesięcznie TOZ przeprowadza ok. 20 interwencji, które na szczęście nie są tak duże. Aby oddział mógł sprawnie funkcjonować i pomagać zwierzętom potrzebuje przede wszystkim wsparcia finansowego. Wszyscy członkowie organizacji pełnią swoje funkcje całkowicie społecznie, jedyne na czym im zależy to na szczęściu zwierząt. Jeżeli chcecie pomóc wszystkim maltretowanym zwierzętom wejdzie na www.toz.wroclaw.pl - tam dowiecie się, jak możecie pomóc.

Źródło: Materiały prasowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska