Wrocław: Spalił kukłę Żyda, idzie do więzienia

  Wrocław: Spalił kukłę Żyda, idzie do więzienia

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  10 miesięcy więzienia bez zawieszenia - taki wyrok przed wrocławskim sądem usłyszał dziś biznesmen Piotr Rybak, który w listopadzie ubiegłego roku podczas antyislamskiej manifestacji na Rynku spalił kukłę Żyda.
  Sąd skazał Piotra Rybaka na 10 miesięcy więzienia
  1/6
  przejdź do galerii

  Sąd skazał Piotra Rybaka na 10 miesięcy więzienia ©Paweł Relikowski

  Zdjęcia kukły w czarnym płaszczu z pejsami i w meloniku - podpalonej przez Piotra Rybaka - obiegły media całego świata. Był to finał manifestacji środowisk narodowych. Manifestacji przeciwko przyjmowaniu w Europie i w Polsce uchodźców z Bliskiego Wschodu. Piotr Rybak to przedsiębiorca, polityk, uczestnik wielu manifestacji. Działalność publiczną zaczynał gdy jego firma nie ostała należnych pieniędzy za udział w budowie wrocławskiego stadionu. Potem działał w Ruchu Oburzonych, był związany z Pawłem Kukizem. Później zaczął się pojawiać na manifestacjach narodowców.

  Sonda

  10 miesięcy bezwzględnego więzienia za spalenie kukły Żyda to wyrok...  Piotr Rybak przekonywał, że nie chodziło mu o antysemityzm. Tylko o zamanifestowanie sprzeciwu wobec przyjmowania „islamistów”. Za ten proces Rybak czyni odpowiedzialnym znanego przedsiębiorcę i finansistę Georga Sorosa. A, że jest on pochodzenia żydowskiego to też takie cechy miała kukła. Planowano też – przekonywał Rybak – że będzie miała zdjęcie Sorosa na głowie ale człowiek ze zdjęciem nie dojechał na manifestację. Dla oskarżonego to nie była kukła Żyda tylko „instalacja” symbolizująca Sorosa. Oskarżony mówił sądowi, że osobiście publicznie przepraszał środowiska żydowskie jeśli poczuły się urażone.

  Prokuratura chciała dla niego kary 10 miesięcy prac społecznych. - To za mało - stwierdził dziś sąd. I skazał Piotra Rybaka na bezwzględne więzienie.

  OKRZYKI W KIERUNKU SĘDZIEGO: ILE SĄD DOSTAŁ OD SOROSA ZA TEN WYROK? - CZYTAJ NA KOLEJNEJ STRONIE (KLIKNIJ)
  1 »

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo