Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wrocław: Hasła wyborcze lepem na elektorat

Magdalena Kozioł
100 takich billboardów Dutkiewicza pojawi się 2 listopada
100 takich billboardów Dutkiewicza pojawi się 2 listopada Paweł Relikowski
"Wrocław. Tu zaczyna się przyszłość" - to hasło wyborcze, z którym do walki o samorząd wyruszy Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Dutkiewicza.

- Nie jest ono bez pokrycia. Mówi o tym, jak dziś rozwija się Wrocław i jak będzie się rozwijać w przyszłości dzięki naszemu prezydentowi - mówi Maria Zawartko, wiceprzewodnicząca wrocławskiej rady miejskiej z klubu radnych Dutkiewicza.

Wczoraj, oprócz hasła, sztabowcy pokazali również billboard o wymiarach 4 x 2,5 metra z wizerunkiem Rafała Dutkiewicza na tle ratusza, wieży kościoła św. Elżbiety i wnętrza Hali Ludowej. Wyborcy na tę ekspozycję w mieście będą musieli jednak poczekać do 2 listopada. Tego dnia w różnych częściach Wrocławia pojawi się 100 wielkich billboardów, które zdaniem sztabu Dutkiewicza zostaną zauważone przez wszystkich mieszkańców miasta.

Od kilku dni na billboardach promuje się już Sławomir Piechota, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta, z hasłem: "Prezydent wrocławian. Pełna odpowiedzialność".

Swoje hasła wcześniej przedstawili inni pretendenci do ratusza. Jacek Uczkiewicz (SLD) startuje z mottem: "Wrocław. Lepsze miasto. Lepsze życie", a Dawid Jackiewicz (PiS): "Wrocławianie przede wszystkim".

Debiutantka na scenie politycznej 49-letnia Grażyna Ostrowska z Chrześcijańskiej Inicjatywy Społecznej, od razu ujawniła, czym chce zdobyć głowy wyborców. Jej hasło to: "Wrocław dla wszystkich". Jak zapowiada, będzie zaglądać na podwórza i klatki schodowe. Chce być dla ludzi, a nie - jak prezydent Dutkiewicz - dla mediów.

Z kolei prof. Tadeusz Marczak, historyk z Uniwersytetu Wrocławskiego, ruszy po prezydenturę miasta z kontrowersyjnym hasłem: "Odzyskajmy Wrocław dla Polski".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska