Wody dla ochłody, dla klimatu, dla nauki – Festiwal Wody przyciągnął tłumy! [ZDJĘCIA]

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Moc atrakcji przygotowali organizatorzy Festiwalu Wody. W programie były elementy, które zainteresowały i młodszych, i starszych: gry, zabawy, koncerty i gotowanie z Pascalem Brodnickim. MPWiK zaprosiło w sobotę do siebie na pierwszą edycję święta wody.

Nie tylko dzieci dobrze bawiły się na Festiwalu Wody, którego pierwsza edycja odbyła się w sobotę, 29 czerwca. Organizator, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, zaproponował uczestnikom m.in. grę terenową, bary z wodą, interaktywny naukowy plac zabaw dla dzieci. Dzieci, ale także dorośli, mogli wziąć udział w wielu warsztatach tematycznych oraz z bliska przyjrzeć się działaniu praw fizyki.
Przede wszystkim jednak była to impreza z rodzaju „bawiąc uczyć”: Reni Jusis, promująca postawy proekologiczne, rozmawiała o nich z prezydentem Jackiem Sutrykiem. Później na scenę wyszedł Pascal Brodnicki i opowiedział zebranym, jak dobrać sprzęty kuchenne, by służyły długo i były funkcjonalne. Następnie kucharz rozpoczął ekologiczne gotowanie.
W programie imprezy, która przyciągnęła tłumy wrocławian był także m.in. koncert gwiazdy wieczoru Reni Jusis, pokaz Patman Crew oraz silent disco. Przez cały czas trwania festiwalu prowadzone były gry i konkursy. Wytchnienie od słońca i atrakcji dawała strefa chillout. Chyba nikt nie chodził spragniony: zadbała o to obsługa serwująca wrocławską kranówke ze smakowymi dodatkami – miętą, ogórkiem, cytryną – serwowaną z beczkowozu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość wymiany pięciu zużytych butelek plastikowych na trwały bidon, który można było od razu napełnić ze stojącej w pobliżu cysterny.

Protest pielęgniarek. Wysoka średnia wieku i niskie płace

Wideo

Komentarze 17

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Poznam miłego i kulturalnego Pana. Na portalu randkowym znajdziesz mnie pod loginem ania22: www.sexania.pl

G
Gość
2019-06-30T11:13:49 02:00, Gość:

A GW jak zwykle informuje o imprezie po fakcie :(

2019-06-30T11:25:47 02:00, Gość:

Bredzisz, był artykuł zapowiadający.

2019-06-30T13:44:25 02:00, Gość:

Taaa, miesiąc temu? Dlaczego nie ma np. w czwartki artykułu co interesującego dzieje się we Wrocławiu i okolicach w najbliższy weekend? Lepiej wałkować w kółko o morderstwach i wypadkach? Masakra jest na tym portalu GW!

2019-06-30T13:46:13 02:00, Gość:

Nic nie poradzę, że jesteś kretynem

Art z 29.06

https://gazetawroclawska.pl/wody-dla-ochlody-dla-klimatu-dla-nauki-dzis-festiwal-wody/ar/c1-14243853

No nie wiem kto jest tu kretynem...W dzień imprezy? Art.29.06? Jakie to wcześniej?

A
AdAm
2019-06-30T10:42:09 02:00, Gość:

Syfiasta woda rzygać się chce jak gej kociojebca się lansuje

2019-06-30T11:21:50 02:00, AdAm:

Ładnie się przedstawiłeś ;-) które to imię a które nazwisko? Jak masz w dowodzie: Gej Koziojebca czy Koziojebca Gej???

2019-06-30T13:47:01 02:00, Gość:

Śmieciu kociojebca gej to SSutryk pedale zarzygany czytaj szmato uważnie

No i wyszło żeś zwykła ciota a nie Gej, bo nawet nieudolnie obrażasz :-) :-) :-)

G
Gość
2019-06-30T10:42:09 02:00, Gość:

Syfiasta woda rzygać się chce jak gej kociojebca się lansuje

2019-06-30T11:21:50 02:00, AdAm:

Ładnie się przedstawiłeś ;-) które to imię a które nazwisko? Jak masz w dowodzie: Gej Koziojebca czy Koziojebca Gej???

Śmieciu kociojebca gej to SSutryk pedale zarzygany czytaj szmato uważnie

G
Gość
2019-06-30T11:13:49 02:00, Gość:

A GW jak zwykle informuje o imprezie po fakcie :(

2019-06-30T11:25:47 02:00, Gość:

Bredzisz, był artykuł zapowiadający.

2019-06-30T13:44:25 02:00, Gość:

Taaa, miesiąc temu? Dlaczego nie ma np. w czwartki artykułu co interesującego dzieje się we Wrocławiu i okolicach w najbliższy weekend? Lepiej wałkować w kółko o morderstwach i wypadkach? Masakra jest na tym portalu GW!

Nic nie poradzę, że jesteś kretynem

Art z 29.06

https://gazetawroclawska.pl/wody-dla-ochlody-dla-klimatu-dla-nauki-dzis-festiwal-wody/ar/c1-14243853

G
Gość
2019-06-30T11:13:49 02:00, Gość:

A GW jak zwykle informuje o imprezie po fakcie :(

2019-06-30T11:25:47 02:00, Gość:

Bredzisz, był artykuł zapowiadający.

Taaa, miesiąc temu? Dlaczego nie ma np. w czwartki artykułu co interesującego dzieje się we Wrocławiu i okolicach w najbliższy weekend? Lepiej wałkować w kółko o morderstwach i wypadkach? Masakra jest na tym portalu GW!

G
Gość
2019-06-30T11:21:56 02:00, Baron:

Szkoda, że ta szmaciarska gazeta nie napisała nic o tym, że będzie taka impreza.

O jakiś pijakach i innych bzdurach, typu pociągi ze Świebodzkiego, to piszą na bieżąco.

To prawda!

G
Gość
2019-06-30T09:26:23 02:00, Kenobi007:

Bardzo fajna impreza, mam nadzieję, że będą kolejne edycje. Pierwszy raz piłem "surową" Wroclovianke prosto z cysterny i skoro nie widać różnicy to po co przepłacać kupując mineralną w plastiku? Trochę mało toalet było ale to już do poprawy na przyszły rok.

2019-06-30T10:42:00 02:00, Gość:

Może dlatego, żeby uniknąć pysznego wsadu z poniemieckich rur. Ale po co wymieniać rury, skoro pieniążki można przeznaczyć na wspaniała imprezkę i gawiedź jest szczęśliwa.

2019-06-30T11:37:53 02:00, Kenobi007:

Jeśli uważasz, ze woda płynąca z twojego kranu nie spełnia norm lub zawiera poniemiecki wsad to zbadaj ją w sanepidzie a nie uprawiaj jałowego malkontenctwa w sieci.

Kiedyś robiliśmy, wyniki są fatalne, dlatego mam filtr. Ale i tak wolę pić mineralną niż taką lurę. Ale ty pewnie z tych co nie golą nóg i mięso zawijają w wyborczą. Smacznego

K
Kenobi007
2019-06-30T09:26:23 02:00, Kenobi007:

Bardzo fajna impreza, mam nadzieję, że będą kolejne edycje. Pierwszy raz piłem "surową" Wroclovianke prosto z cysterny i skoro nie widać różnicy to po co przepłacać kupując mineralną w plastiku? Trochę mało toalet było ale to już do poprawy na przyszły rok.

2019-06-30T10:42:00 02:00, Gość:

Może dlatego, żeby uniknąć pysznego wsadu z poniemieckich rur. Ale po co wymieniać rury, skoro pieniążki można przeznaczyć na wspaniała imprezkę i gawiedź jest szczęśliwa.

Jeśli uważasz, ze woda płynąca z twojego kranu nie spełnia norm lub zawiera poniemiecki wsad to zbadaj ją w sanepidzie a nie uprawiaj jałowego malkontenctwa w sieci.

G
Gość
2019-06-30T11:13:49 02:00, Gość:

A GW jak zwykle informuje o imprezie po fakcie :(

Bredzisz, był artykuł zapowiadający.

B
Baron

Szkoda, że ta szmaciarska gazeta nie napisała nic o tym, że będzie taka impreza.

O jakiś pijakach i innych bzdurach, typu pociągi ze Świebodzkiego, to piszą na bieżąco.

A
AdAm
2019-06-30T10:42:09 02:00, Gość:

Syfiasta woda rzygać się chce jak gej kociojebca się lansuje

Ładnie się przedstawiłeś ;-) które to imię a które nazwisko? Jak masz w dowodzie: Gej Koziojebca czy Koziojebca Gej???

G
Gość

A GW jak zwykle informuje o imprezie po fakcie :(

G
Gość

Syfiasta woda rzygać się chce jak gej kociojebca się lansuje

G
Gość
2019-06-30T09:26:23 02:00, Kenobi007:

Bardzo fajna impreza, mam nadzieję, że będą kolejne edycje. Pierwszy raz piłem "surową" Wroclovianke prosto z cysterny i skoro nie widać różnicy to po co przepłacać kupując mineralną w plastiku? Trochę mało toalet było ale to już do poprawy na przyszły rok.

Może dlatego, żeby uniknąć pysznego wsadu z poniemieckich rur. Ale po co wymieniać rury, skoro pieniążki można przeznaczyć na wspaniała imprezkę i gawiedź jest szczęśliwa.

Dodaj ogłoszenie