Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska - nagrody rozdane!

nnb
10. edycja plebiscytu Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska obfitowała w ogromne emocje - w trakcie gali rozdania nagród we wrocławskim Q Hotel na miejscu spotkali się właściciele najlepszych dolnośląskich restauracji, hoteli i pensjonatów, atrakcji turystycznych ale także amatorzy fotografii i ludzie, których pasją jest turystyka.

Jak czytamy w raportach Głównego Urzędu Statystycznego na temat ruchu turystycznego, Dolny Śląsk odwiedziło w tym sezonie nawet 3,7 mln turystów, z czego aż 30% to obcokrajowcy - zwłaszcza sąsiedzi z Niemiec, Czech ale także obywatele Wielkiej Brytanii. Dolny Śląsk z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony turystów - przyciąga ich tutejsza kultura, zabytki, niezwykłe widoki i osobliwa przyroda. Rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna.

Gazeta Wrocławska od dziesięciu lat jest zaangażowana w promowanie tego, co dobre w turystycznej branży min. poprzez organizację plebiscytu Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska.

Branżę turystyczną reprezentowali właściciele hoteli, pensjoantów i apartamentów z Dolnego Śląska. Najlepsze w województwie okazały się:
3 miejsce – Apartamenty Kotlina z Bystrzycy Kłodzkiej
2 miejsce – Przystań nad Bobrem z Janiszowa w powiecie kamiennogórskim
1 miejsce – Hotel Róża & Restaurant z Kamieńca Wrocławskiego.

Na rozdanie nagród przyjechali także właściciele restauracji oraz kawiarni, z których najwięcej głosów na Dolnym Śląsku otrzymali:
3 miejsce w województwie - Chata nad Sztolnią z Bystrzycy Górnej
2 miejsce w województwie - Kavosh z Kłodzka
1 miejsce w województwie - I Love Pasta z Jeleniej Góry

Natomiast za największą atrakcję turystyczną Dolnego Śląska Czytelnicy uznali Campus Domasławice w powiecie oleśnickim. O zwycięstwo bój toczyła także Lapońska Wioska Kalevala w Borowicach (powiat jeleniogórski) oraz Wystawa Schron w Lubaniu ostatecznie plasując się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.
W kategorii Pocztówka z Dolnego Śląska wygrał Pan Tomasz Meysztowicz Pawlik, którego zdjęcie najbardziej zachwyciło czytelników. Drugie miejsce zajął Pan Krzysztof Florek a trzecie Tomasz Wyciszkiewicz.
Ostatnią, lecz nie najmniej ważną, nagrodzona kategorią była Dolnośląska Osobowość Turystyki. Jest laureaci to przewodnicy turystyczni, muzealnicy, kustosze, kuratorzy wystaw, fotograficy, działacze stowarzyszeń historycznych i grup rekonstrukcyjnych, dziennikarze, blogerzy, organizatorzy imprez regionalnych, opiekunowie zabytków. W każdym z czterech regionów wyróżniliśmy trzy osoby. Finalistami zostali:

  • w regionie wałbrzyskim: Andrzej Sawicki. Przewodnik sudecki, przewodnik Karkonoskiego Parku Narodowego, pasjonat survivalu, organizator wyjątkowych wędrówek po Sudetach.
  • w regionie jeleniogórskim: Michał Makowski. Autor projektu Kalevala - pierwszego w Polsce Smart Hotelu.
  • w regionie legnickim: Piotr Janczyszyn. Prezes Zarządu Zamku Grodziec; który jednocześnie zajął 3. miejsce w województwie.
  • w regionie kłodzkim: Bogusław Stecki. Przewodnik górski i pilot wycieczek z Międzylesia i jednocześnie i 2. miejsce w województwie.
  • w regionie wrocławskim i jednocześnie 1. miejsce w województwie: Roman Pawłowski. Licencjonowany przewodnik PTTK i pilot wycieczek po Wrocławiu, właściciel firmy WROCMAN.

Zapraszamy do relacji zdjęciowej.

Handlowi giganci przejdą na “zielony” transport?

Wideo