Większa kwota, te same zasady – od stycznia rusza program Rodzina 800+

Materiał informacyjny Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej
Polacy przyzwyczaili się już do programu Rodzina 500+, w ramach którego wypłacano comiesięczne świadczenia wychowawcze. Od 1 stycznia 2024 roku wysokość tego świadczenia wzrośnie. Program Rodzina 800+ będzie oferował świadczenia w wysokości 800 zł miesięcznie na dziecko – To kolejny ważny krok w kierunku budowania prawdziwie rodzinnej polityki społecznej, w kierunku lepszej przyszłości polskich dzieci – powiedziała Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Wzrost wysokości świadczenia wychowawczego jest jedyną zmianą wprowadzoną w programie – zasady jego przyznawania pozostaną takie same jak do tej pory. Oznacza to, że 800 zł można będzie otrzymać na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Świadczenie wychowawcze będzie więc obowiązywało także na pierwsze dziecko.

Świadczenie oferowane w ramach programu Rodzina 800+ nie będzie zależeć od dochodów rodziny. Otrzymają je zarówno rodziny z niskim, jak i wysokim dochodem. Co więcej – aby otrzymać świadczenie w wyższej kwocie, nie trzeba będzie składać żadnych dodatkowych wniosków.

Cel programu pozostaje taki sam – jest nim inwestycja w kolejne pokolenia. Środki z programu pozwalają na wsparcie indywidualnego rozwoju dzieci: ich edukacji i zainteresowań.

Nasze programy i działania to inwestycja w przyszłość kolejnego pokolenia, która przynosi wymierne korzyści. Lepsze zaplecze finansowe i bezpieczny budżet domowy to lepsze szanse edukacyjne, możliwość realizacji pasji i hobby dzieci, to wspólne wakacje, niezbędne, ale i te wymarzone sprzęty służące nie tylko nauce, ale też zabawie. Bo to właśnie szczęście dzieci i rodzin jest punktem wyjścia do wszystkich naszych działań – podkreśla minister Maląg.

Podniesienie wysokości świadczenia jest naturalnym krokiem w obliczu inflacji. Dzięki temu moc nabywcza comiesięcznego świadczenia pozostaje zbliżona, a to pozwala dzieciom na przykład kontynuować korepetycje czy dodatkowe zajęcia w takim samym wymiarze.

Dzięki rządowemu programowi Rodzina 500+ do polskich rodzin trafiły już ponad 244 miliardy złotych. Zwiększenie kwoty świadczenia pozwoli jeszcze szybciej poprawić ten wynik.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Większa kwota, te same zasady – od stycznia rusza program Rodzina 800+ - Gazeta Lubuska

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska