Ważne zwycięstwo Śląska nad Dzikami. WKS postawił kroczek w kierunku play-offów

PAP/Leszek Szymański
KOSZYKÓWKA. Śląsk Wrocław dzięki pokonaniu Dzików Warszawa wciąż ma bardzo realne szanse na awans do fazy play-off. WKS nauczył się wygrywać mecze na styku.

Z dużym prawdopodobieństwem można by założyć, że Śląsk z pierwszej połowy rundy zasadniczej nie dowiózłby do końca zwycięstwa nad Dzikami. Jesienią WKS zwykle przegrywał wyrównane mecze, co skutkuje tym, że obecnie znajduje się poza czołową ósemką gwarantującą udział w play-offach.

W ostatnich tygodniach karta się jednak odmieniła i podopieczni Jacka Winnickiego zaczęli regularnie wypunktowywać rywali. „Trójkolorowi” wygrali pięć z sześciu ostatnich ligowych spotkań i ich strata do ósmego miejsca wynosi obecnie tylko jeden punkt. Należy jednak podkreślić, że Śląsk ma do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz z Anwilem Włocławek.

Co do samego starcia z Dzikami, WKS przez większość czasu utrzymywał kilkupunktowe prowadzenie. Kiedy odskakiwał na większą liczbę oczek, stołeczny zespół szybko go doganiał - głównie za sprawą Dominica Greena, który zdobył łącznie 21 punktów. Wrocławianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w ostatniej kwarcie, którą wygrali 20:14.

80 punktów Śląska to niezły dorobek, zważywszy na niską skuteczność rzutów za trzy punkty (7/24, 29,2 proc.). Liderem WKS-u był Marek Klassen, który zapisał przy swoim nazwisku 15 punków i 9 asyst. Po 11 oczek dołożyli Mateusz Zębski i Daniel Gołębiowski.

Koszykarze wrocławskiej drużyny przed kolejnym meczem nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek. Już w czwartek (godz. 17:30) podejmą w Hali Orbita Icon Sea Czarnych Słupsk. Śląsk będzie chciał zrewanżować się za wstydliwą porażkę w pierwszej rundzie. Ekipa prowadzona przez Jacka Winnickiego przegrała 53:78, zdobywając w pierwszej połowie zaledwie... 13 punktów.
Na przełomie marca i kwietnia Śląsk czeka mały maraton spotkań w Hali Stulecia. WKS podejmie Anwil Włocławek (27 marca), Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski (1 kwietnia) i Legię Warszawa (9 kwietnia). Początek wszystkich meczów o godz. 20. Wejściówki są do kupienia na platformie internetowej www.abilet.pl.