Trzy medale pływaczek Juvenii na mistrzostwach Polski. Kornelia Fiedkiewicz o włos od kwalifikacji olimpijskiej

Pływaczki Juvenii Wrocław pierwszego dnia mistrzostw Polski seniorów w Poznaniu zdobyły trzy medale. Brąz zawisł na szyi Anny Traczyk, a po srebrne medale sięgnęła sztafeta 4x200m w składzie: Ania Traczyk, Nicola Piebiak, Apolonia Rąp i Kamila Świdnicka oraz indywidualnie Kornelia Fiedkiewicz, która została wicemistrzynią Polski na 50m stylem dowolnym. Tej ostatniej zabrakło zaledwie 0,21 sek do kwalifikacji olimpijskiej.

Podczas rozpoczętych wczoraj Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Poznaniu reprezentantki Juvenii Wrocław zgarnęły aż trzy medale. Srebro zawisło na szyi Kornelii Fiedkiewicz, która z czasem 24,91 jako druga Polka w historii zeszła poniżej 25 sekund na dystansie 50m stylem dowolnym. Do kwalifikacji olimpijskiej zabrakło jej zaledwie 0,21 sek! Dało jej to jednak przepustkę na mistrzostwa świata w Katarze.

Fiedkiewicz obecnie mieszka i trenuje w Londynie. To tam przygotowuje się do najważniejszych startów, a jej głównym celem są właśnie przyszłoroczne igrzyska w Paryżu.

Srebro wywalczyła także juniorska sztafeta Juvenii na dystansie 4x200m w składzie Ania Traczyk, Nicola Piebiak, Apolonia Rąp i Kamila Świdnicka. Traczyk zanotowała także bardzo dobry występ indywidualny, mierząc się z seniorami. Podopieczna Grzegorza Widanki zdobyła brązowy medal w wyścigu na 200m stylem grzbietowym.