Już wkrótce Bulwar Staromiejski będzie ogólnodostępnym terenem rekreacyjnym (o powierzchni 2,5 hektara) przy fosie miejskiej w pobliżu placu Jana Pawła II i budynków dawnego szpitala im. Babińskiego. Rewitalizację terenu i obiektów po szpitalu prowadzi firma i2 Development.

Bulwar Staromiejski nie będzie dostępny dla ruchu samochodowego. Ścieżki rowerowe, strefy zdrowia, plaża miejska oraz zaplanowana na Odrze marina mają być integralną częścią usług oferowanych we wnętrzach Bulwaru.

Bulwar Staromiejski to łącznie 14 budynków oraz 480 mieszkań. Budynki to w większości zabytki, które zostały przebudowane przez inwestora, firmę i2 Development, przy współpracy z konserwatorem zabytków. Projekt inwestycji powstał w biurze Chamielec Architekci. Część prac już zakończono, inne powinny się zakończyć w przyszłym roku.

Wszystkie mieszkania i lokale tej inwestycji są już w sprzedaży. Sporo znalazło już swoich właścicieli mimo cen siegających kilkanaście tysięcy złotych za metr kwadratowy. W ofercie są lokale od 30 do 150 metrów.

Działka na której powstaje Bulwar Staromiejski przez lata należała do najstarszego wrocławskiego szpitala im. Józefa Babińskiego, nazywanego przed II wojną światową szpitalem Wszystkich Świętych. Przestał on działać w 2007 roku, a przez kolejnych kilka lat próbowano go sprzedać. W 2014 r. właścicielem została spółka i2 Development.