Tenis: Sensacyjny awans Kubota w turnieju French Open!

PAW
Najwyżej obecnie sklasyfikowany w rankingu ATP (na 122. miejscu) polski tenisista Łukasz Kubot sprawił ogromną niespodziankę podczas wielkoszlemowego turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa (z pulą nagród 17,520 mln euro). Pochodzący z Lubina Polak pokonał w 1. rundzie rozstawionego w paryskim turnieju z nr 11. Hiszpana Nicolasa Almagro 3:6, 2:6, 7:6(3), 7:6(5), 6:4.

Pierwsze dwa sety, łatwo wygrane przez dwunastego na świcie Hiszpana nie zapowiadały sensacyjnego końca. Kubot wyrównał jednak stan meczu, zwyciężając dwie kolejne partie w tie-breakach. W decydującym secie Łukasz przegrywał już 0:3, ale zwyciężył ostatecznie 6:4, po 3 godzinach i 50 minutach gry. Awans do 2. rundy gwarantuje już Polakowi czek na 25 tysięcy euro.

Przypomnijmy, że był to już czwarty mecz naszego tenisisty w tegorocznym Roland Garros, który do turnieju głównego musiał przebijać się przez eliminacje. Natomiast Almagro przyjechał do Paryża opromieniony zwycięstwem w turnieju ATP w Nicei.

Rywalem Kubota w drugiej rundzie będzie Argentyńczyk Carlos Berloq (69. ATP), który pokonał Bernarda Tomica z Australii 7:5, 6:4, 6:2.