Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów
2 z 10
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Nowe miejsce do rekreacji i odpoczynku dla okolicznych...
fot. ZZK / mat. prasowe

Te podwórka we Wrocławiu zostaną wyremontowane. Znamy dokładne plany miasta

Podwórko przy ul. Barlickiego - budowa zakończona

Nowe miejsce do rekreacji i odpoczynku dla okolicznych mieszkańców Zarząd Zasobu Komunalnego wykonał w obrębie ulic: Kluczborskiej, Żeromskiego, Nowowiejskiej i Barlickiego.

Zanim doszło do przebudowy części podwórka przy ul. Barlickiego, projektantka przygotowała trzy koncepcje zagospodarowania terenu. Odbyły się konsultacje społeczne, w których wzięli udział najmłodsi. Zgłaszali swoje uwagi i wybrali najciekawsze elementy wyposażenia spośród zaproponowanych. Dzięki temu dzieci mogą wspinać się teraz na piramidę linową, robić fikołki na trampolinie czy zjeżdżać na zjeżdżalni.

- Na konsultacjach dzieci zaskoczyły wszystkich chęcią zabawy na trzepaku. Okazało się, że i z tą potrzebą można sobie poradzić. Projektantka zaproponowała drążki o dwóch różnych wysokościach, które imitują trzepak i pozwalają w bezpieczny sposób bawić się dzieciom - opisuje Anna Olbryt z Zarządu Zasobu Komunalnego.

Dla młodzieży wykonawca zbudował mini-boisko z piłkochwytami. Zamontował tam bramkę do piłki nożnej oraz kosz do gry w koszykówkę. Piłki będą odbijać się po nawierzchni wykonanej z masy EPDM, która jest bezpieczna dla użytkowników szczególnie, gdy zdarzy im się upadek. Dorośli wypoczną na ławeczkach na świeżym powietrzu. Do wyboru są cztery z oparciem i trzy bez oparcia. Dodatkowo posadzona została zieleń.

- Wzdłuż budynków od strony ul. Nowowiejskiej wykonaliśmy pas zieleni, który pozwoli stłumić dźwięki dobiegające z placu zabaw. Na wyremontowanym terenie została zaprojektowana zieleń wysoka i niska. Przy istniejących drzewach rośnie już nowa trawa wraz z Tawułą van Houtte'a. W części północnej posadzone są trzy grusze drobnoowocowe, a wśród nich m.in. barwinek pospolity, irga Dammera oraz forsycja pospolita. Oczywiście nowym roślinom musimy dać trochę czasu, aby się ukorzeniły i urosły. Wcześniej z Funduszu Osiedlowego zrobiliśmy na wnętrzu oświetlenie ledowe, które rozświetli także nowy plac zabaw. Na podwórku uporządkowaliśmy też wcześniej miejsce zbiórki odpadów komunalnych. Mieszkańcy mają teraz do dyspozycji wygodne w użytkowaniu, szczelne pojemniki na śmieci – mówi Anna Olbryt.

Koszt budowy placu zabaw wynikający z umowy to prawie 490 tys. zł.

Zobacz również

Kibice na derbach Łysica - Moravia. Byłeś? Znajdź się na zdjęciach

NOWE
Kibice na derbach Łysica - Moravia. Byłeś? Znajdź się na zdjęciach

Gmina Bobowa. Niezwykła przygoda Małych Odkrywców

NOWE
Gmina Bobowa. Niezwykła przygoda Małych Odkrywców

Polecamy

PlayStation Store i Steam pod lupą UOKiK

PlayStation Store i Steam pod lupą UOKiK

Tede, O.S.T.R. i Sarius rapują o Wrocławiu i Panthers

Tede, O.S.T.R. i Sarius rapują o Wrocławiu i Panthers

Tytuł mistrza Polski dla Jagiellonii czy Śląska? Zagłosuj w sondzie

Tytuł mistrza Polski dla Jagiellonii czy Śląska? Zagłosuj w sondzie