Ta ulica po deszczu przypomina rzekę. Co z remontem?

Błażej Organisty
Wieśniacza po ostatnich opadach deszczu
Wieśniacza po ostatnich opadach deszczu Rafał Pabiańczyk
Udostępnij:
- Czy dziurawa ulica Wieśniacza na Strachocinie, którą notorycznie zalewa woda deszczowa, doczeka się remontu? - pyta nasza czytelniczka, Agnieszka Kramarz.

Osiedlowa ulica Wieśniacza, boczna Strachocińskiej, jest dziurawa jak sito. Po ostatnich opadach deszczu przypominała bardziej rzekę niż drogę dojazdową do domów jednorodzinnych. Mieszkańcy twierdzą, że woda utrudnia dojście do przystanku autobusowego i kiosku z pieczywem. W pobliże Wieśniaczej dojeżdżają autobusy linii 115, 118 oraz linii nocnej 259.

- Woda stoi na ulicy niemal po każdym deszczu. Ludzie chodzą do autobusu w reklamówkach na butach. Byłam parę razy w urzędzie miejskim, ale nic nie wskórałam – żali się Agnieszka Kramarz, mieszkanka ulicy Wieśniaczej.

- Naszych problemów od kiltu lat nikt nie potrafi rozwiązać – dodaje inny mieszkaniec, Rafał Pabiańczyk.

Urząd miejski nie ma dobrych wiadomości. Przebudowa ulicy Wieśniaczej nie została ujęta w aktualnej edycji Wieloletniego Planu Inwestycyjnego. - Wiele dróg w mieście wymaga nakładów inwestycyjnych, w związku z powyższym zadania realizowane są sukcesywnie, w ramach posiadanych przez gminę środków finansowych – tłumaczy Elżbieta Maciąg z wydziału inżynierii miejskiej.

Priorytetem dla miasta są drogi, po których porusza się komunikacja zbiorowa oraz te, które łączą ze sobą osiedla. Niefortunnie dla mieszkańców Wieśniaczej, autobusy zatrzymują się na Strachocińskiej.

Elżbieta Maciąg podkreśla, że jest jeszcze inna droga, żeby drogę wyremontować. Przypomina o Programie Inicjatyw Lokalnych. Aby do niego przystąpić, rada osiedla, mieszkańcy lub organizacje pozarządowe muszą złożyć wniosek. W dokumencie należy zadeklarować pokrycie części kosztów. Po przygotowaniu projektu i kosztorysu, mieszkańcy dowiedzą się, ile zapłacą oni, a ile miasto. W przypadku dróg, minimalny wkład wnioskodawców to 10% całkowitego kosztu remontu.

Niepokój mieszkańców ul. Wieśniaczej budzi również sterta gruzu, która zalega przy ul. Strachocińskiej. Elżbieta Maciąg informuje, że sprawą posprzątania działki zajmuje się już wydział nieruchomości komunalnych. Gruz niebawem zniknie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 37

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

A
Asia
Jeszcze odboczki ulicy Włościańskiej. Tutaj ludzie poplacili wklady na budowe ???!!!
w
wroc
Choć media o tym milczą, lecz proces ten nadal trwa. Po cichu Fortum wraz z Wielkim wodzem bandy urzędasów podpisują po cichu zgody na wnioski o budowę przyłączy wodnokanalizacyjncyh i ciepłowniczych do ul obornickiej, co w efekcie przyczyni się do powstania inwestycji Fortum czytaj dalej SPALARNI ODPADÓW i SORTOWNI ŚMIECI, a tu tematem zastępczym są właśnie takie mniej ważne rzeczy. Dobrze, że mieszkańcy północnej części Wrocławia zareagowali w dobrym momencie, choć wiem z doświadczenia, że temat ucichł na kilka miesięcy, po czym znowu będą znowu kombinować po cichu powyższą inwestycji. Tak sobie myślę : Wrocław był fajny kiedyś, jak nie było tyle zabudowań, a teraz stawia się blok koło bloku, jak jeszcze nie utrudniało się życia kierowcom, wiem wiem, że przybywa aut, ale jeżdżę po mieście chyba całym mieście i są skracane ciągi świateł zielonych, kosztem k... mać rowerzystów i pieszych, jak jeszcze nie wydzielano bus pasów na torowiskach, parking Hala Stulecia, za który miasto tzn z naszych podatków płaci grubą kasę. To było 4-5 lat temu i więcej. Teraz to mieszkaniec nie liczy się, nie wiem czy liczył się wcześniej w danych sprawach miasta (nie pochodzę z Wrocławia). Teraz to miasto jest skurwiałe, ale nie przez mieszkańców lecz przez rządzących, którzy nie znają tego pojęcia.
t
to im załatwił
ówczesny radny i mieszkaniec ul. Wieśniaczej pan B. Przy okazji budowy kanalizacji na osiedlu Politechnicznym. Wtedy śmiali się z Wojnowa, że oni mają za free kanalizację. Ale na drogę się nie załapali, tego już radny nie załatwił. A teraz jest lament i zgrzytanie zębów. No niestety trzeba się zrzucić i będzie droga.
E
Er
A Wejherowska kostkowa? Kiedys slepa , dzis autostradowa obwodnica okolicznych korkow, spowodowanych ITS. Szkoly dla niepelnosprawnych, dom pomocy a ulica zawsze po deszczu jeszcze tydzien zalana. Predkosc jaka tam obowiazuje. ? 50/h!!! A wszyscy obok tych kalek jezdza jeszcze szybciej. Droga do szkoly ale nie ma wymalowanych pasow!!! To dopiero skandal!!!
k
kopacze z dolnej ligi
Dziękujemy Dutkiewiczowi :)
t
tak tylko pytam...
"Przebudowa ulicy Wieśniaczej nie została ujęta w aktualnej edycji Wieloletniego Planu Inwestycyjnego. - Wiele dróg w mieście wymaga nakładów inwestycyjnych, w związku z powyższym zadania realizowane są sukcesywnie, w ramach posiadanych przez gminę środków finansowych..."
Środki finansowe wydawane są na duperele i fanaberie Dutkiewicza. Ul. Wieśniacza to problem jej mieszkańców.
h
hmm
a jaka jest historia administracyjna tej ulicy?
od kiedy jest droga należącą do miasta i na jakim odcinku ?
i kto wydał, na wyrost, pozwolenia na budowę tym "mieszkającym dalej" gdy nie mieli formalnego dojazdu do posesji utwardzoną drogą.
l
luki66
Bardziej mi przypomina jezioro niż rzekę
l
luki66
Raczej przypomina jezioro ta ulica jeżeli rzekę
R
Rafał Dutkiewicz
Urząd miejski nie ma dobrych wiadomości. Przebudowa ulicy Wieśniaczej nie została ujęta w aktualnej edycji Wieloletniego Planu Inwestycyjnego. - Ale mamy Zaj_ ebistą rzeźbę :)
w
wojnowianka
kiedyś na wojnowie robiono kanalizację a przy okazji remont dróg. mieszkańcy ulicy wieśniaczej jako jedyni nie zgodzili się na to aby dopłacić za pociągnięcie kanalizacji od węzła przy drodze do swoich domów ( co jest oczywiste i zawsze mieszkańcy płacą za pociągnięcie) i prostetowali przeciwko zrobieniu drogi. Cały wojnów jest zrobiony prócz ulicy wieśniaczej, właśnie przez jej mieszkańców. Więc niech teraz nie wydziwiają
R
RD
qr.a musze dać na kopaczy obunożnych!!!! (czytaj Śląsk)
m
magda
j.w.
g
gość
Ale za to jest Fontanna, parkingi prywatne przy ZOO, zmienione tabliczki przystankowe, pięknie przebudowane przejście świdnickie, stadion itp itd.
M
Marcin WW
Co tu opisywać? Wiele jest we Wrocławiu ulic tego typu, wiele znacznie bliżej centrum, i CO?? I nic! To zresztą nie tylko wrocławska przypadłość... "Niestety" w wielu miejscach mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce i "fundują" biednemu miastu mniejsze lub większe fragmenty, by bez nerwów dojechać do domu. Niestety - bo nikt im za to kasy nie zwróci. I niestety też często mieszkańcy sami się na taką "minę" sadzają budując się na polach i wierząc, że jakoś to będzie... Nie, nie będzie... Jeszcze długo nie. Choć ZDIUM chętnie takie tereny przygarnia pod swoją "opiekę", tyle że opieka ogranicza się do ściągania ewentualnych opłat, oraz wzywania do naprawy każdego kto ośmieli się w taką niby-drogę choćby łopatę wbić. Po okresie gwarancji zainteresowanie ZDIUMU taką drogą spada do zera...
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie