Głogowski Szpital Powiatowy zamieni wysłużony Tomograf Komputerowy na urządzenie najnowszej generacji. W ramach podpisanej kilka dni temu umowy, dostarczy go firma Simens Healthcare. Warunki zakupu TK negocjował zarząd szpitala w nowym składzie. To prezes Edward Schmidt i wiceprezes Marek Bestrzyński
-Wybraliśmy, naszym zdaniem, absolutnie najlepszy produkt dla naszego szpitala - zapewnia prezes medycznej placówki Edward Schmidt. - Nowy tomograf, oprócz wysokiej jakości obrazowania, gwarantuje pacjentom niższe o 60 procent dawki promieniowania rentgenowskiego niż sprzęt do tej pory dostępny na rynku
Jak zapewnia prezes szpitala, aparat jest znacznie szybszy od poprzedniego i zdecydowanie bardziej ekonomiczny w eksploatacji poprzez zastosowanie systemów oszczędzających energię, pracę lampy rentgenowskiej oraz systemów nadzorujących pracę skanera.
Urządzenie, n a którym obecnie wykonywane są badania pacjentów ma siedem lat i jak zapewnia szef szpitala, jest sprawny.
- Nie czekamy aż dojdzie do awarii, lecz wymieniamy go w najlepszych technologicznie momencie, by zachować ciągłość usług - dodaje prezes.
Tydzień na testowanie sprzętu i szkolenie załogi
Sprzęt ma być dostarczony do szpitala w połowie września. Wymiana starego aparatu na nowy, łącznie z przeszkoleniem załogi i testowaniem tomografu, potrwa około tygodnia. Dodatkowo pomieszczenie, w którym stanie, będzie klimatyzowane.
Nowoczesne urządzenie kosztuje blisko milion złotych i ma być spłacany w ratach przez pięć lat ze środków własnych szpitala.
Obiecali po nowym roku rezonans magnetyczny
- Stawiamy na rozwój naszej medycznej placówki i świadczenie usług na wysokim poziomie - dodaje starosta głogowski Jarosław Dudkowiak. - Dlatego decyzją zarządu powiatu i szpitala postanowiliśmy, że od nowego roku w głogowskim szpitalu będą także wykonywane badania metodą rezonansu magnetycznego. Takiego urządzenia nigdy u nas nie było, a jest potrzebne.
Pomieszczenia na rezonans są już wygospodarowane na parterze szpitala, obok laboratorium. Wciąż nie wiadomo jeszcze, czy urządzenie miałoby należeć do szpitala, czy też badania pacjentów świadczyłaby firma zewnętrzna.
- Naszym zadaniem jest zapewnienie pacjentom dostępu do badania rezonansem magnetycznym w ramach świadczenia Narodowego Funduszu Zdrowia, co nie wyklucza też działalności komercyjnej na tym urządzeniu - wyjaśniał prezes Schmidt.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Dyrektor liceum z zarzutami. Miał ukraść pieniądze na wycieczki szkolne
- Tak w młodości wyglądała Magda Gessler. Była prawdziwą pięknością [zdjęcia]
- Dorota Gardias rozebrała się do naga przed obiektywem. Wygląda jak bogini! [zdjęcia]
- Popularna aktorka odsłania kulisy romansu z żonatym mężczyzną. Odważne wyznanie