Szokujące wyznanie Janiny Ochojskiej, jedynki w wyborach do...

  Szokujące wyznanie Janiny Ochojskiej, jedynki w wyborach do Europarlamentu – mam raka piersi. Co z jej kandydowaniem?

  Andrzej Zwoliński

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Janina Ochojska jest "jedynką" na dolnośląsko-opolskiej liście Koalicji Europejskiej w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
  1/4
  przejdź do galerii

  Janina Ochojska jest "jedynką" na dolnośląsko-opolskiej liście Koalicji Europejskiej w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Termin zgłaszania list kandydatów w delegaturach Państwowej Komisji Wyborczej minął o północy i wprowadzanie ewentualnych zmian wśród kandydatów jest już niemożliwe. ©brak

  Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej jest "jedynką" na dolnośląsko-opolskiej liście Koalicji Europejskiej w majowych wyborach.
  - Mam raka piersi – wyznała Janina Ochojska kandydatka do europarlamentu i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. Jak poinformowała w mediach społecznościowych, kilka dni temu zdiagnozowano u niej nowotwór piersi. Mimo to, nie zamierza rezygnować z udziału w kampanii wyborczej. Dla mnie kandydowanie jest bardzo ważnym etapem w moim życiu, ponieważ to co robiłam w PAH-u, chcę kontynuować w Parlamencie Europejskim .
  - Nie badałam się przez trzy lata i dlatego chcę zaapelować do wszystkich kobiet, żeby badały się jak najczęściej, żeby, kiedy spotka nas ta choroba, mieć świadomość, że to jest tylko etap w życiu – podkreśliła.

  - Życzę Państwu dobrych, radosnych Świąt Wielkanocnych. Żeby nadzieja, która niesie się zmartwychwstaniem była udziałem nas wszystkich - zwróciła się do swoich widzów Janina Ochojska.

  ZOBACZ TAKŻE:


  Janina Ochojska jest "jedynką" na dolnośląsko-opolskiej liście Koalicji Europejskiej w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Termin zgłaszania list kandydatów w delegaturach Państwowej Komisji Wyborczej minął o północy i wprowadzanie ewentualnych zmian wśród kandydatów jest już niemożliwe.

  - O chorobie Janki dowiedzieliśmy się dziś rano - przyznał w rozmowie z nami Jan Grabiec rzecznik Platformy Obywatelskiej i poseł na Sejm. - Będziemy ją wspierać, jak tylko będzie to możliwe zadeklarował, jednocześnie przyznając, ze choroba może wpłynąć na aktywność Janiny Ochojskiej w czasie kampanii wyborczej – prawdopodobnie będzie musiała ograniczyć liczbę spotkań z wyborcami, ale zadeklarowała, że będzie się z nimi kontaktować w mediach społecznościowych.

  OTO KANDYDACI Z DOLNEGO ŚLASKA W WYBORACH DO EUROPARLAMENTU - ZOBACZ  Na pytanie, czy nie obawia się, ze informacja o chorobie głównej kandydatki na dolnośląsko-opolskiej liście Koalicji Europejskiej, może zaważyć na jej wyniku, usłyszeliśmy – mamy nadzieję, że tak się nie stanie i że Janka jest na tyle silna, że uda jej się pokonać chorobę, cały czas będziemy stać przy niej.

  - Przepisy w takim przypadku są jasne, komitet wyborczy nie może już na tym etapie dokonać zmian na listach kandydatów - wyjaśnia Tomasz Szczepański, dyrektor Delegatury Państwowej Komisji Wyborczej we Wrocławiu. Gdyby kandydat zrezygnował ze startu w wyborach, wtedy zostałby wycofany z list bez możliwości wstawienia na jego miejsce kogoś innego. - Taka możliwość istnieje wyłącznie w przypadku śmierci kandydata - wyjaśnia Szczepański i jak dodaje - zarejestrowanie na jego miejscu innej osoby, byłoby możliwe najpóźniej na 13 dni przed datą wyborów czyli do czasu wydrukowania kart wyborczych.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (89)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pani ochojska

  świadomyPacjent (gość)

  Pani Ochojska NIC nie zrobiła dla Polski!.. Budowała studnie dla Afryki a w Krakowie, tam gdzie mieszka na prośbe o zbudowaniu nowej szkoły totalnie OLAŁA.. Medycyna zwana korporacją NIE leczy, a...rozwiń całość

  Pani Ochojska NIC nie zrobiła dla Polski!.. Budowała studnie dla Afryki a w Krakowie, tam gdzie mieszka na prośbe o zbudowaniu nowej szkoły totalnie OLAŁA.. Medycyna zwana korporacją NIE leczy, a jedynie rujnuje zdrowie, CHEMIO-terapia dobija !zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to się nazywa bezwzględny SKOK

  i pęd obłąkańczy (gość)

  po forsę na poziomie europejskim. Biedna Kobieta. Szanuję to co zrobiła i co robi ale nie jest i nie potrafi być WIELKĄ postacią. W oczach ma już EURO. I to wielkie kupy euro.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wyborca

  lekarz (gość)

  Niech jeszcze POwie ze jak jej nie wybierzemy to POtygodniu umrze..

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kandydatka

  us (gość)

  Na ochojską nie GŁOSUJE,

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mam raka jestem garbatą chorą na gruźlicę będąc w ciąży

  bidulka (gość)

  liczę na ludzką wyrozumiałość

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ochojska wyzdrowieje gdy skończy popierać PO

  ok (gość)

  w przeciwnym wypadku będzie chorować dalej

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pani Ochojska

  iuyt (gość)

  powinna raczej myśleć o leczeniu a nie o zabawie w europosła. Zacznie poważnie niedomagać i wyskoczy na L4 i tyle będzie z jej europosłowania.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zycie na pelnej petardzie

  CancerMen (gość)

  nie ona pierwsza i nie ostatnia niech nie promuje sie na tym

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zagłosuję z przekonania o skuteczności w PE

  Anna (gość)

  ale tu hejtu, o,ho,ho ! A nie można tak po ludzku:życzę Pani szybkiego powrotu do pełnego zdrowia, Bedę na panią głosowała- duże uwrażliwienie na ludzką krzywdę, skuteczność działania, pracowitość-...rozwiń całość

  ale tu hejtu, o,ho,ho ! A nie można tak po ludzku:życzę Pani szybkiego powrotu do pełnego zdrowia, Bedę na panią głosowała- duże uwrażliwienie na ludzką krzywdę, skuteczność działania, pracowitość- To mi się podoba- robi swoje bez poklasku. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  koalicja europejska to koalicja antypolska

  ość w Twoim gardle (gość)

  to spisek targowicki przeciw Polsce

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bez poklasku? To po się pcha do polityki? Niech robi, co robi.

  observ (gość)

  Kolejna z zastępu "Nie chcem, ale muszem"?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  będzie miała skuteczność w PE

  Polietylen (gość)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ma pani '' tupet '' !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Janina (gość)

  myślałam że ma pani '' pokorę '' , ależ nie po trupach do koryta . Wstyd , wstyd ................ ???

  Warto zobaczyć

  Diety