Szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin obroniły Puchar Polski. Hala w Gnieźnie szczęśliwa dla lubinianek

W czwartkowy wieczór rozegrany został finał PGNiG Pucharu Polski. W hali GOSiR-u Gniezno MKS Zagłębie Lubin pokonało Młyny Stoisław Koszalin 29:23 (16:12) i tym samym obroniło wywalczone przed rokiem trofeum.

Mecz o Puchar Polski był pierwszym spotkaniem o stawkę po wielomiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią. Broniące zdobytego przed rokiem lauru zawodniczki Zagłębia walczyły o swój szósty w historii triumf w tych rozgrywkach. Dla ich rywalek - Młynów Stoisław Koszalin - była to batalia o drugi w historii krajowy puchar.

W pierwszej połowie dominowała twarda obrona. Oba zespoły miały problem ze sforsowaniem defensywy przeciwniczek, ale ostatecznie lepsze w kruszeniu muru obronnego okazały się zawodniczki z Dolnego Śląska i na przerwę schodziły przy czterobramkowej przewadze.

Wielka w tym zasługa bramkarki „Miedziowych” Moniki Wąż, która po wejściu na parkiet broniła jak natchniona. Na dodatek w 20 min rzutem przez całe boisko zdobyła bramkę, dzięki której Zagłębie wyszło na prowadzenie.

Druga połowa miała podobny przebieg. Gra lubinianek mogła się podobać, nie brakowało w niej polotu i finezji ale i prawdziwego handballowego rzemiosła. Zagłębie niesione dopingiem ponad 100-osobowej grupy swoich kibiców nie wypuściło zwycięstwa z rąk i po końcowej syrenie mogło świętować szósty w historii klubu Puchar Polski.

- Wszystkie byłyśmy stęsknione za grą o stawkę po tak długiej przerwie, ale z drugiej strony nie wiedziałyśmy na co stać obie drużyny. Obiecałyśmy sobie, że zrobimy wszystko aby obronić trofeum i to nam się udało. Transfery które poczyniliśmy przed nadchodzącymi rozgrywkami oceniam jako bardzo pozytywne. Udało nam się pozyskać kilka reprezentantek Polski, które dzisiaj walnie przyczyniły się do naszego zwycięstwa - mówiła po meczu szczęśliwa trener MKS-u Zagłębia Lubin Bożena Karkut.