Stokado Self Storage we Wrocławiu – rozwiązanie problemu z...

  Stokado Self Storage we Wrocławiu – rozwiązanie problemu z miejscem do składowania rzeczy

  Materiał Partnera Zewnętrznego

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Stokado Self Storage we Wrocławiu – rozwiązanie problemu z miejscem do składowania rzeczy
  1/2
  przejdź do galerii
  Każdy chyba choć raz zetknął się z problemem braku miejsca w swoim domu do przechowywania rzeczy używanych sporadycznie lub sezonowo. Z pozoru wydaje się, że mając ograniczoną powierzchnię mieszkania, to zadanie nie do rozwiązania. Jednak recepta w tym przypadku jest banalnie prosta. Wystarczy skorzystać z wynajmu prywatnej komórki w jednym z kompleksów magazynów samoobsługowych we Wrocławiu.


  Problem braku miejsca do składowania niepotrzebnych rzeczy lub tych używanych sezonowo już dawno rozwiązali mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej. Tam samoobsługowe magazyny z ogromnym powodzeniem funkcjonują od dawna. Teraz z tego rozwiązania mogą skorzystać także mieszkańcy Wrocławia. Co to jest usługa self storage? To najprościej mówiąc, wynajem indywidualnej prywatnej komórki w jednym z większych kompleksów magazynowych. Ich lokalizacja jest najczęściej tak dobrana, aby można było do nich szybko i wygodnie dotrzeć autem lub komunikacją miejską z różnych punków miasta. W stolicy Dolnego Śląska znajdują się one przy ulicy Opolskiej i Karmelkowej. W pierwszej lokalizacji klienci prywatni i przedsiębiorcy mają do dyspozycji zarówno komórki w magazynie wewnętrznym, jak i powierzchnie magazynowe w kontenerach z możliwością bezpośredniego podjazdu samochodem.

  W drugim obiekcie firma skoncentrowała się na tym drugim sposobie składowania. Kontenery to nieco tańsze rozwiązanie, idealnie nadające się do przechowywania przedmiotów niewymagających ogrzewania. Istotną zaletą tej formy składowania jest jednak możliwość bezpośredniego podjazdu samochodem pod same drzwi kontenera. Dzięki temu, rzeczy nie trzeba daleko nosić ani przeładowywać. Można je przerzucić z auta od razu do magazynu. Pomieszczenia magazynowe mają od 1m2 do 30m2. Każdy może sobie wybrać odpowiedni schowek. Gdy potrzebujemy przechować kilka rzeczy, możemy się zdecydować na najmniejsze pomieszczenie o powierzchni 1m2, z kolei rodziny wielodzietne i aktywne mogą wybrać pomieszczenia zdecydowanie większe, w których zmieści się nie tylko sprzęt narciarski czy wodny. To także doskonałe miejsce do przechowywania starych pamiątek, nawet tych cennych, oraz rzeczy archiwalnych, takich jak dokumenty czy zdjęcia.

  Samoobsługowy magazyn można wynająć na dłuższy lub krótszy czas. To także doskonałe wyjście w czasie wyjazdu, remontu lub przeprowadzki. W mobilnym społeczeństwie, gdzie coraz więcej ludzi migruje za pracą, nie tylko za granicę, ale także do innego miasta, możliwość bezpiecznego przechowania pewnych rzeczy na czas przeprowadzki jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. To także dobre wyjście dla osób przeprowadzających gruntowny remont domu czy mieszkania. Klienci do swoich rzeczy mają dostęp 24h/7 dni w tygodniu. Po podpisaniu umowy, klient otrzymuje specjalny kod umożliwiający dostęp do magazynku.

  Wynajem prywatnego magazynu to wbrew obiegowej opinii nie jest bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Najmniejsze komórki można wynająć już od 80 zł miesięcznie. Mimo pewnej opłaty taka forma przechowywania daje klientom wymierne korzyści. Po pierwsze zyskujemy wolne miejsce w domu lub mieszkaniu. Powierzchnię mieszkania można wykorzystać maksymalnie w celach rodzinnych. Nie będą nam w tym przeszkadzać „walające” się tu i tam rzeczy, których używamy kilka razy w roku. Po drugie, będą one przechowywane w optymalnych warunkach. Możemy być pewni, że nic im się nie stanie. Jak wskazują doradcy z firmy Stokado, użytkownicy magazynów mają zapewnioną nie tylko ochronę pozostawionych rzeczy (ochrona, system alarmowy, stały monitoring), ale także stałą temperaturę.  Wydaje się, że usługa wynajmu samoobsługowych magazynów to idealna propozycja zarówno dla klientów prywatnych, jak i przedsiębiorców, którzy potrzebują przestrzeni do przechowywania dokumentów lub swoich produktów. Właściciele firm korzystających z usługi self storage podkreślają, że tego rodzaju rozwiązania brakowało na polskim rynku. Dzięki elastycznej ofercie (okres i powierzchnię wynajmu można ustalać indywidualnie) można znacznie zoptymalizować koszty składowania. Młodzi przedsiębiorcy bardzo często spotykają się z brakiem środków na wynajem powierzchni magazynowej. Poza tym na rynku do tej pory oferta w tym zakresie była raczej dostosowana do większych firm, które niezależnie od koniunktury mogły sobie pozwolić na najem dużych magazynów, niż do małych lokalnych firm. Te zmuszone były korzystać z rozwiązań prowizorycznych i tymczasowych. Dzisiaj mogą skorzystać z wynajmu przestrzeni magazynowej w profesjonalnie przygotowanym w tym celu kompleksie. Taka oferta najmu, którą można każdorazowo dostosowywać do możliwości finansowych i fazy rozwoju przedsiębiorstwa, pozwala znacznie lepiej reagować na okolicznościowe i sezonowe potrzeby, niże standardowe rozwiązania.

  Propozycja Stokado Self Storage we Wrocławiu to niewątpliwie oferta godna uwagi. Wydaje się, że pomimo braku tradycji przechowywania rzeczy poza domem, przyjmie się i z roku na rok będzie cieszyła się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców miasta.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (18)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wrocław

  Mrrroźna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Aktualnie moim zdaniem to we Wrocławiu najlepszy jest Lessmess. Korzystałam z kilku self storage i narazie jest bezkonkurencyjny.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zgadzam się

  Ala (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  tak samo uważam, nie znalazłam póki co nic lepszego we wrocławiu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  less mess

  wojtek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  też bym powiedział, że ceny mają najlepsze i warto się u nich zakręcić z rzeczami :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  We Wrocławiu

  Żelazny Mike (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  We Wrocławiu to jest przede wszystkim nowy Less Mess. Przeniosłem się tam zaraz po otwarciu - mają fajne, konkurencyjne ceny, a jakościowo to jest niebo a ziemia po prostu.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  też korzystam

  Iza (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  bardzo mi się u nich podoba, oferta bardzo spoko, fajne ceny i duży wybór powierzchni, że można dopasować do tego co się potrzebuje przechować

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zgadzam się

  Arek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  bardzo konkretna firma, robi dobrą konkurencję na rynku :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kangur

  Kangur (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  We Wrocławiu to nie jedyna taka firma. Zajrzyjcie do https://kangu24.com/pl/magazyn-kangu-self-storage-wroclaw/


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  widziałem ich

  Karol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  widziałem ich ofertę, ale jakoś bardziej podpasował mi less mess ;)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wynalazek stary

  Janusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Nazywało się piwnica. Coraz rzadziej występuje w nowym budownictwie.

  Zdjęcie autora komentarza
  www.MaxKino.pl

  Ola Wierzbicka

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  www.MaxKino.pl --- Tylko darmowe filmy i seriale, bez konieczności płacenia i rejestracji. Same nowości Online:

  www.MaxKino.pl

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czyżby nie było chętnych trzeba się w gazecie reklamować - na Opolskiej jest juz kupę czasu

  pppp:) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  a kiedy będą "wojny magazynowe"

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do ciężko pracujących za najniższą

  Bogacz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Niedługo podniosą Wam stawkę minimalną to może będzie Was stać na taki magazyn ;)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaja sobie robicie?

  Włościanka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Nas pracujących za 1200 nędzarzy nie stać. Bogaci w swoich wielkopowierzchniowych willach mają miejsca aż za dużo. Taki metr za 80 zł. to świetne rozwiązanie tylko dla złodziei i paserów.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ceny z orbity

  RA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

  za 70 PLN to mam 11m2 komórki wynajętej w kamienicy w centrum miasta, nie jakiś metr prawie pod miastem.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kosmiczne ceny.

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  kosmiczne ceny.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo