MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Staż w supermarkecie. Co oferują sieci handlowe? To nie tylko wykładanie towaru. Tak można zdobyć pierwsze doświadczenia w administracji

Mikołaj Wójtowicz
Mikołaj Wójtowicz
Sprawdzamy, na co mogą liczyć studenci i absolwenci w polskich supermarketach. Chodzi oczywiście o staże i praktyki wakacyjne.
Sprawdzamy, na co mogą liczyć studenci i absolwenci w polskich supermarketach. Chodzi oczywiście o staże i praktyki wakacyjne. Tomasz Czachorowski / Polska Press
Lidl, Biedronka, Kaufland i Auchan o najpopularniejsze sklepy wielkopowierzchniowe w Polsce. Przez długi czas praca w sieciach handlowych kojarzyła się głównie z wykładaniem towaru lub sprzedażą „na kasie”. Jak się okazuje - studenci i absolwenci mogą starać się zdobywać w tych sklepach pierwsze doświadczenia w administracji, pracy biurowej oraz zdobywać nowe umiejętności np. w centrali firmy.

Spis treści

Program stażowy Lidla – czym będą zajmować się studenci?

Program stażowy Lidla nosi nazwę The Lidl Way to Career. W tym roku firma otrzymała prawie 3 500 zgłoszeń. Spośród nich wybrano ponad 60 osób, które od lipca dołączyły do zespołów Centrali oraz Biur Sprzedaży w różnych częściach Polski. W programie mogą brać udział studenci i absolwenci do 30. roku życia.

Od lipca do zespołu centrali oraz biur regionalnych Lidl Polska dołączyło ponad 60 osób. Wynagrodzenie wynosi 4150 zł brutto miesięcznie.

Program stawia na nabywanie nowych umiejętnościach w takich obszarach, jak

 • logistyka,
 • administracja,
 • HR,
 • finanse,
 • sprzedaż,
 • zakupy.

Na zakończenie stażu projekty, w których brali udział stażyści - zostaną przedstawione przed zarządem Lidl Polska, a niektóre osoby otrzymają możliwość dalszego rozwoju w firmie. Uczestnicy stażu Lidla wezmą udział w warsztatach z autoprezentacji oraz szkoleniu z zarządzania projektami.

Praktyki letnie w Biedronce – ile zarobią absolwenci?

Praktyki letnie w Biedronce nazywają się „Owocne wakacje”. W strukturach regionalnych część praktyk rozpoczęła się już w czerwcu. Niektóre z nich rozpoczynają się w lipcu lub jeszcze później. Praktyki trwają od kilku tygodni do nawet 3-4 miesięcy.

Praktykanci nowe umiejętności zdobywają w biurach makroregionów i regionów w różnych częściach Polski, a także w biurze głównym w Warszawie oraz Centrum Usług Wspólnych w Poznaniu.

Sieć handlowa oferuje umowę zlecenie z wynagrodzeniem miesięcznym w wysokości 4200 – 4400 zł brutto, w zależności od liczby przepracowanych godzin. W Regionalnym Dziale Personalnym chcieliby, aby na praktyki przyszedł student lub absolwent kierunków takich, jak psychologia, socjologia, administracja, zarządzanie, prawo, polityka społeczna, a w Dziale Technicznym: budownictwa, architektury lub pokrewnych.

Kaufland – w wakacje możemy się wcielić w rolę kasjera i sprzedawcy

W Kauflandzie w czasie letnich praktyk możemy zostać sprzedawcą lub kasjerem. Oferta dotyczy wielu lokalizacji. To choćby Świnoujście, Kołobrzeg, czy nawet Giżycko.

Firma zapewnia umowę o praktykę absolwencką, wynagrodzenie w wysokości 3700 zł brutto miesięcznie oraz szanse na rozwój w firmie po ukończeniu praktyk.

Konieczne jest posiadanie statusu absolwenta minimum szkoły średniej oraz dyspozycyjności w okresie wakacyjnym (lipiec - wrzesień).

Auchan – w jakich obszarach można zdobć nowe doświadczenie?

Program stażowy na wakacje przygotował także Auchan przeznaczony dla studentów i absolwentów. Etat jest elastyczny i trwa 3 miesiące z możliwością przedłużenia.

Staże zostały przygotowane w następujących obszarach:

 • dyrekcja marki/data/klient,
 • dyrekcja produktu,
 • dyrekcja transformacja / organizacja / projekty,
 • dyrekcja zasobów ludzkich,
 • dyrekcja finansów, aktywów, skuteczności ekonomicznej,
 • dyrekcja digital.

Obszar, do którego można udać się na praktyki, zależy od studiowanego kierunku. W Auchanie praktyki rozpoczęły się już 1 lipca. Osoby, które nie zdążyły zaaplikować w tym roku – mogą zastanowić się nad aplikowaniem do popularnych sieci handlowych za rok.

Handel detaliczny w Polsce szybko się rozwija. Wraz z rosnącą liczbą sklepów, zwiększa się zapotrzebowanie na pracowników. Rosną również zarobki. Jak wynika z danych Pracuj.pl,
w 2022 roku branża retail była jedną z najaktywniej poszukujących nowych osób do pracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Staż w supermarkecie. Co oferują sieci handlowe? To nie tylko wykładanie towaru. Tak można zdobyć pierwsze doświadczenia w administracji - Strefa Biznesu

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska