Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sprzątali nabrzeże, zaśmiecili fosę. Wykonawca dostał karę

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Firma sprzątająca tereny zielone czyściła nabrzeże fosy z liści zmiatając je... do wody. Wyczyny pracowników uwiecznił na filmie czytelnik. Wykonawca otrzymał karę i nakaz posprzątania zbiornika, a ZZM przypomniał o nowej polityce miasta dotyczącej jesiennego utrzymania zieleni.

Sposób sprzątania liści wzdłuż fosy pomiędzy ulicami Podwale i Wszystkich Świętych nie spodobał się Zarządowi Zieleni Miejskiej. Na filmie nadesłanym przez czytelnika portalu GazetaWroclawska.pl widać, jak człowiek stojący na skarpie fosy miejskiej zmiata liście do wody. Mężczyzna przepasany jest sznurem, którego koniec trzyma człowiek stojący u góry. To pracownicy firmy utrzymującej na zlecenie ZZM-u tereny zieleni miejskiej na Starym Mieście.

- Wykonawca ewidentnie postąpił niezgodnie z wymogami umowy. Zgodnie z umową został wymierzony wykonawcy mandat w wysokości 1000 zł. Nie zmienia to faktu, że wszystkie liście mają być przez wykonawcę uprzątnięte – mówi Aleksandra Zienkiewicz, rzeczniczka ZZM-u i zaznacza, że wykonawca został zobowiązany do wyczyszczenia fosy od pl. Jana Pawła II do mostu Sikorskiego.

- Częściowo zostało już to wykonane, jednak nie w całości, dlatego naliczana jest kara umowna, której wysokość wynika z zapisów umowy – dodaje Zienkiewicz.

Warto przypomnieć, że zgodnie z nową polityką miasta, liście nie wszędzie będą grabione. Urzędnicy wydzielili obszary, np. na obrzeżach parków, gdzie liście mają pozostawać, by dawać schronienie owadom i małym zwierzętom oraz użyźniać ziemię. W miejscach, w których liście z terenów miejskich będą sprzątane, obowiązuje zakaz używania dmuchaw.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska