Sparingi: Remis Chrobrego z faworytem I ligi

Nabierają tempa przygotowanie dolnośląskich drużyn I i II ligi do sezonu. Praktycznie nie ma dnia bez sparingu.

Pierwszoligowiec z Polkowic pojechał do Jarocina, by sprawdzić formę tamtejszej Jaroty (II liga). Piłkarze Janusza Kudyby wygrali 2:0, a pierwszego gola dla KS-u strzelił testowany Rafał Darda, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Krzysztofa Janusa - zresztą strzelca drugiej bramki.

Dobry wynik uzyskał Chrobry Głogów. Podopiecznym Ireneusza Mamrota przyszło się mierzyć z jednym z głównych kandydatów do awansu do ekstraklasy - Pogonią Szczecin. Z remisu 1:1 zadowolony był szkoleniowiec głogowian. - Pogoń zaskoczyła nas bardzo agresywną grą w pierwszych minutach. Ale nie ma się co dziwić, graliśmy z liderem pierwszej ligi - mówił po spotkaniu szkoleniowiec.

Przegrał Górnik Wałbrzych. Lepszy okazał się GKS Katowice. W szeregach wałbrzyszan zagrało dwóch testowanych zawodników: Marcin Kajca i Piotr Gorzkowski.

GKS Katowice - Górnik Wałbrzych 2:1
Bramki: Stefański 67, Farkaš 82 - Maciejak 26
GKS: Sabela - Farkaš, Kamiński, Szymura, Sobotka - Stefański, Hołota, Chmiel, Gierczak, Pietroń - Wojciechowski (60 Wołkowicz).
Górnik: Jaroszewski - Wojtarowicz, Zawadzki, Orzech, Bartoš, Fojna, Mo-rawski, Kajca, Gorzkowski, Orłowski, Maciejak. Grał także Matuszak.

Chrobry Głogów - Pogoń Szczecin 1:1
Bramki: Wan 34 (k) - Ława 4 (k)

Chrobry: (I połowa) Zaremba - Ziemniak, Michalec, Samiec, Machaj, Niedźwiedź, Soboń, Bukraba, Wan, Miazgowski, Sylwestrzak. (II połowa) Augustyn - Niewieściuk, Suchecki, Michalec, Bukraba (65 Samiec), Filbier, Soboń, Hałambiec, Waszkowiak, Stasiak, Grzybowski.
Pogoń: (I połowa) Janukiewicz - Hricko, Kucharski, Bikana, Matuszczyk - Budka, Łuszkiewicz, Szałek, Ława, Frączczak - Djoussé. (II połowa) Fabiniak - Sobolczyk, Radler, Lucas, Noll - Rogalski, Golla, Mošnikov, Rudol, Lewandowski - Zwoliński.

Jarota Jarocin - KS Polkowice 0:2
Bramki: Darda 20, Janus 40