reklama

Spalona strzelnica na Dworcu Świebodzkim miała problemy z wentylacją

Marcin Rybak
Marcin Rybak
Zaktualizowano 
Piotr Zwarycz - Obiektiv / Komenda Miejska PSP we Wrocławiu
Wrocławska strzelnica w podziemiach Dworca Świebodzkiego miała problemy z wentylacją – wynika z dostępnych w internecie komentarzy jej klientów. Czy to spowodowało, że w ubiegłym tygodniu doszło tam do tragicznego w skutkach pożaru, w którym jedna osoba zmarła a dziewięć poparzonych leży w szpitalu? Może się okazać, że to jedno z kluczowych pytań w śledztwie wrocławskiej prokuratury.

Oto fragment opinii z Google. Pochodzi sprzed tygodnia, czyli musiała powstać kilka dni przed czwartkowym dramatem. „Na jednej sesji wpuszczają dużo ludzi na raz, przez co wydłuża się czas czekania na swoją kolej strzelania. Pomieszczenie kiepsko wentylowane. Przez godzinę przebywa się w wysokozadymionym miejscu. BARDZO niezdrowo” - napisał jeden z gości strzelnicy.

Na krytyczny komentarz odpowiedział właściciel obiektu – dziś jedna z ofiar poparzonych w pożarze. „Co do wentylacji to już naprawiona - z pośpiechu nie włączony nawiew. Raczej mało niezdrowo. 12 lat w biznesie i jeszcze żyjemy ;-)”. Wyjaśnił też przyczynę zbyt dużej liczby osób w niewielkim, piwnicznym pomieszczeniu strzelnicy.

Są też inne – choć niezbyt liczne - komentarze wskazujące na ciasne pomieszczenie i dym. Te, które cytujemy, pojawiły się przed pożarem. „Rewelacyjna strzelnica, duży wybór broni a panowie z dużym dystansem i poczuciem humoru, jednocześnie z profesjonalnym podejściem. Dobrze zabezpieczone tory do strzelania z każdego typu broni. Jedynie małe pomieszczenie, nadrabia to jednak lokalizacja” - poleca internauta, które go wpis pojawił się dwa tygodnie temu.
„Minus to mały lokal, także dość blisko, nie ma możliwości regulacji odległości, ciasno i dym po strzelaniu strasznie męczy, szczególnie przy strzelaniu grupowym” - krytykuje inny klient strzelnicy, który wpisał się dwa miesiące temu. „Tak czy inaczej fajnie” - podsumował jednak.

Przeważają opinie pozytywne. Chwalące miejsce, profesjonalną obsługę i duży wybór broni. Choć w opinii sprzed roku powtarza się problem z wentylacją: „pomieszczenie jest słabo wentylowane, wygląd oraz czystość też jest wątpliwa. Pomyślałbym nad ilością łusek leżących na podłodze upchanych na kupę, rzekomo bezpieczeństwo jest najważniejsze”. Choć również rok temu komentuje - i to pozytywnie – osoba, która przedstawia się jako były policjant. „Zachowane wszelkie procedury bezpieczeństwa. Strzelnica godna polecenia”.

Problem z łuskami leżącymi na ziemi zauważył Czytelnik. Podesłał nam zdjęcie. „Byliśmy tam ze znajomymi dwa miesiące wcześniej" - napisał do nas. - "Miejsce nie spełniało jakichkolwiek moim zdaniem norm BHP (broń wywieszona na ścianach, brak szaf pancernych które z tego co wiem są wymagane). Pełno łusek Drzwi zamykane na klucz w trakcie strzelania, ponieważ broń jest na widoku i pewnie każdy mógłby wejść i z niej skorzystać”.

Przypomnijmy – pożar na strzelnicy wybuchł w czwartek około godziny 17.00. Według wstępnych ustaleń prokuratury, zapalił się proch, który osadzał się na ścianach i suficie. Jak groźny może być taki pożar pokazuje film, jaki znaleźć można w internecie. To nagranie z pewnością nie pochodzi z Polski. Funkcjonariusze służby mundurowej ćwiczą strzelanie ze strzelb gładkolufowych gdy – nagle – wybucha ogień.

Ten film pokazuje co wydarzyło się na strzelnicy w Niemczech rok temu. Zapalił się proch, który osadził się na podłodze przy stanowiskach strzeleckich. Pożar na Dworcu Świebodzkim mógł wybuchnąć w podobny sposób.

Koszmar na strzelnicy na Dworcu Świebodzkim. Nie mieli jak u...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 28

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
KODLKPM

CZARNA LISTA DOLNOŚLĄSKICH MIKOLI

Uwaga! Podajemy listę mikoli zidentyfikowanych z imienia i nazwiska aktywnie hejtujących na portalach internetowych starania o reaktywację niektórych lokalnych linii kolejowych na Dolnym Śląsku, gdzie także zniesławiają oraz wulgarnie obrażają różne osoby. Trolle te szczególnie upodobały sobie linię kolejową Jelenia Góra - Lwówek Śląski, gdzie Koleje Dolnośląskie niedawno zlikwidowały wszystkie pociągi a lokalne społeczności aktualnie walczą o ich przywrócenie.

Kamil Styrna

Krzysztof Czarnecki

Maciej Miłosz

Wiktor Lis

Cztery trolle ze Świdnicy obrażające mieszkańców Lwówka Śląskiego na dolnośląskich portalach i hejtujące pociągi do Lwówka. Pierwszy z wymienionych użytkowników znany jest również z portalu "Rynek Kolejowy", gdzie zakłada dziesiątki fakekont.

Radosław Miśta

Grzegorz Jóźwicki

Rafał Skrzatek

Marek Świtalski

Jakub Adamczyk

Dariusz Wojciechowski

Tomasz Warszawski

Adam Mikołaj Maćkowiak

Bartosz Jewsiewicki

Damian Chrustowski

Maciej Gorzechowski

Robert Mitura

Jacek Kaźmierczak

Jacek Wielgus

Emil Sawicki

Tomek Janiszewski

Jarosław Lizak

Kamil Oroń

Mikole głównie z Wrocławia i okolic, zidentyfikowane z imienia i nazwiska na podstawie komentarzy na Facebooku oraz kolejowych forach, piszące anonimowo też na innych portalach. Wywołują kłótnie i obrażają mieszkańców z okolic Jeleniej Góry i Lwówka Śląskiego.

Grzegorz Oleś "Światowid"

Troll z Przesieki, przewodniczący Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych (KODLK), który zamiast ratować lokalne linie kolejowe wywołuje albo podsyca w internecie kłótnie mające na celu torpedowanie remontów tych tras.

Jakub Madrjas

Michał Szymajda

Kamila Bielawska

Redaktorzy i moderatorka "Rynku Kolejowego", którzy z fikcyjnych kont na "Rynku Kolejowym" rozpowszechniają nieprawdę, sabotują wysiłki o ratowanie niektórych linii kolejowych na Dolnym Śląsku, obrażają różne osoby, publikują zniesławienia osób zaangażowanych w działalność na rzecz ratowania lokalnych linii kolejowych oraz wykorzystując swoje uprawnienia moderatorskie preparują dyskusje usuwając z portalu komentarze niezgodne z ich poglądami lub odpowiedzi do swoich wpisów, aby nadać dyskusjom określony wydźwięk. Podobna aktywność też na Facebooku i prawdopodobnie też innych portalach.

Marcin Medyk

Adwokat z Kluczborka (zam. Kluczbork, ul. Krakowska 22), który zamiast dbać o przestrzeganie prawa obraża na różnych portalach osoby, z którymi nie zgadza się w poglądach, nęka te osoby oraz spamuje portale hejtem i wyzwiskami.

Andrzej Sosna

Mikol z Wrocławia notorycznie zniesławiający na różnych portalach byłego sołtysa Marczowa zaangażowanego dawniej w działalność mającą na celu poprawę dla mieszkańców oferty kolejowej na linii Jelenia Góra - Lwówek Śląski. Pisze m.in. na Facebooku pod imieniem i nazwiskiem, "Rynku Kolejowym" (nick "Zdzisław Skywalker") oraz wielu innych portalach regionalnych i kolejowych pod różnymi pseudonimami.

Michał Nadolski

Agnieszka Szymkiewicz

Pseudodziennikarze świdnickiego szmatławca Swidnica24.pl, którzy odpowiadają za obelżywe wyzwiska pod adresem mieszkańców Lwówka Śląskiego pojawiające się na tym portalu przy artykułach o tematyce kolejowej.

G
Gość

Gazeto zacznij dawać bana na IP. Pod każdym tekstem o kolei ten sam śmietnik robiony przez tego samego cwela z wsiocławia..

w
warszawiak

Wsiocław nie potrzebuje pociągów. Ludzie są tu zbyt biedni, a Dolny Śląsk nie będzie ciągle finansował im promocji do wszystkich okolicznych wioch. A tabor przerzucić na linie turystyczne do Lwówka, Karpacza, Kowar czy Świeradowa, gdzie jest mnóstwo bogatych turystów, zaś mieszkańcom też powodzi się dużo lepiej.

s
sołtys Sobótki

Bierzcie przykład z Sobótki. Zburzyć wszystkie dworce kolejowe we Wrocławiu, żeby wrocławianie żyli w spokoju i bez kłótni, czego szczerze wszystkim mieszkańcom Wrocławia życzę.

b
bekacz

Wsiocław Wsiebodzki - Wsiobudka - Wsidnica. Znacie gdzieś kolej "aglomeracyjną", która łączyłaby trzy wioski? To nadaje się jedynie do Księgi Rekordów Guinessa :DDDD

G
Gość
20 listopada, 15:00, Gość:

co wy [wulgaryzm] ciągle z tym lwówkiem?!

Jeden wsiocławski troll się spruwa po kablach, bo mu obili ryja pod Lwówkiem za wrodzone chamstwo.

K
KM

Strzelnica zrobiona "po wrocławsku". Dziadostwo w naszym mieście wciąż stanowi podstawową ideologie inwestycji i biznesów. Strzelnica wręcz klaustrofobiczna! Dają ludziom do rąk karabinki AK/AR, strzelby zapewne też nie mając nawet 25 metrowego toru! Cud, że przez tyle lat nie mieli tam rykoszetu poważnego w skutkach. Jedno, że ktoś taki pseudo-obiekt stworzył a drugie, że bezmyślni ludzie chodzili tam bez pomyślunku. Wniosek jest jeden - każdy indywidualnie jest odpowiedzialny za swoje bezpieczeństwo. Konsekwencje prawne to jedynie następstwo nieszczęścia jakie się stało. Wszystko wskazuje na to, że powód tej tragedii to niedbalstwo, druciarstwo, dziadostwo i robienie czegoś na siłę. Jednym słowem "po wrocławsku".

K
Krzysztof Czarnecki

Pociągi we Wrocławiu są niepotrzebne. A dworzec zostawić na targowisko z szabru i z marchewką dla wrocławskiej biedoty zza Buga.

p
pieszy z Pieszyc

Dobrze że u nas w Pieszycach nie ma pociągów. Piekło dla pasażerów!!!

Apeluję do marszałka województwa odpuście sobie remont torów do Sobótki.Tu nikt nie chce pociągów. Ratujcie to co już się psuje.

a
ascs
19 listopada, 18:11, Gość:

Kiedy ponowne otwarcie ?

19 listopada, 19:05, Gość:

Nie będzie już ponownego otwarcia. Właściciel strzelnicy będzie miał zabrane pozwolenie na broń dożywotnio, bez możliwości powtórnego ubiegania się o nie. Będzie także wniosek o unieważnienie dokumentu z PZSS "Instruktor Strzelectwa". Cała broń i jej pozostałości zostały zabezpieczone przez WPA do depozytu. Na chwilę obecną pan D.H może zapomnieć już o przygodzie ze strzelectwem , gdyż będzie miał przedstawione bardzo dużo , ciężkich zarzutów, od przyczynienia się do katastrofy budowlanej po złamanie przepisów P.Poż, aż po nieumyślne doprowadzenie do śmierci i kalectwa wielu osób. Finalnie za jakiś czas wyrok może być skazujący, bez zawieszenia. To tylko kwestia czasu aż dojdzie do niego, a dojdzie na 100 %. Do tego dojdą za jakiś czas wnioski osób poszkodowanych o odszkodowania z tytułu uszczerbku na zdrowiu , kalectwa lub utraty życia. Generalnie Pan D.H może nie wypłacić się do końca życia za swoje niedbalstwo. Tyle z pierwszej ręki o czym się mówi w różnych kręgach.

Jak ty wszystko wiesz? Nawet znasz wyroki które zapadną za minimum 4-5 lat. Pójdź koniecznie na rozprawę jako świadek żeby im powiedzieć co dokładnie się stało. Po co oni będą tą sprawę 4 lata ciągnąć jak ty wiesz i im powiesz.

Tak na marginesie, winni powinni być solidnie ukarani. Broń boże nie bronie bo i nie znam właściciela.

G
Gość
19 listopada, 18:11, Gość:

Kiedy ponowne otwarcie ?

19 listopada, 19:05, Gość:

Nie będzie już ponownego otwarcia. Właściciel strzelnicy będzie miał zabrane pozwolenie na broń dożywotnio, bez możliwości powtórnego ubiegania się o nie. Będzie także wniosek o unieważnienie dokumentu z PZSS "Instruktor Strzelectwa". Cała broń i jej pozostałości zostały zabezpieczone przez WPA do depozytu. Na chwilę obecną pan D.H może zapomnieć już o przygodzie ze strzelectwem , gdyż będzie miał przedstawione bardzo dużo , ciężkich zarzutów, od przyczynienia się do katastrofy budowlanej po złamanie przepisów P.Poż, aż po nieumyślne doprowadzenie do śmierci i kalectwa wielu osób. Finalnie za jakiś czas wyrok może być skazujący, bez zawieszenia. To tylko kwestia czasu aż dojdzie do niego, a dojdzie na 100 %. Do tego dojdą za jakiś czas wnioski osób poszkodowanych o odszkodowania z tytułu uszczerbku na zdrowiu , kalectwa lub utraty życia. Generalnie Pan D.H może nie wypłacić się do końca życia za swoje niedbalstwo. Tyle z pierwszej ręki o czym się mówi w różnych kręgach.

zdrowie i życie człowieka jest najważniejsze - nie mamona

G
Gość

Rybacz i jego serial... Koleś, jesteś poniżej progu!

G
Gość
19 listopada, 19:33, Administrator forum:

A kiedy zmiana nazwy ulicy im.rosyjskiego lotnika Iwana Połbina na Władysława Raginisa!?

19 listopada, 20:37, Gość:

a kto to raginis ?

Oficer wrześniowego wojska polskiego, który popełnił samobójstwo.

G
Gość
19 listopada, 19:33, Administrator forum:

A kiedy zmiana nazwy ulicy im.rosyjskiego lotnika Iwana Połbina na Władysława Raginisa!?

A dlaczego miała by być zmieniona?

G
Gość

slaba wierszowka redaktorze, slaba wentylacja to mniej tlenu wiec nawet dobrze dla pozaru. Za to dla oddychania gorzej. Problem to jedna droga ewakuacji wylozona jakims latwopalnym scierwem i tyle.. Zenujacy wpis tak jak "wielka zimia" ablo 30x dziennie artykul (z auto zmieniana data) o zmianach w pensji. To gazeta lokalna czy progrnoza pogody (click bait zreszta)?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3