JG, PK

Oceniamy Śląsk (1-10) - ŚREDNIA OCEN: 5,32

Rafał Gikiewicz

7,5

Na początku niepewnie wybijał, co mogło skończyć się bramką dla gości. Potem miał dwie fenomenalne interwencji. Gdyby nie on, byłoby 0:4.

Marcin Kowalczyk

5

Zagrał, bo miał być szybszy od Grodzickiego. Nie był z pewnością lepszy od niego. Miał jedną ważną interwencję w II połowie.

Tomasz Jodłowiec

6

Przez większość meczu raczej pewny. Potrafił też zapędzić się na połowę rywala. W drugiej połowie dał się jednak ograć.

Tadeusz Socha

5

To po jego rajdzie żółtą kartę zarobił Małkowski. Popisał się też jednym-dwoma dobrymi dośrodkowaniami. Jego drużyna straciła jednak dwie bramki.

Patrik Mraz

3

Obie bramki obciążają jego konto. Szczególnie ta druga, bo jak wytłumaczyć, że był kilka metrów przed Pawłowskim i pozwolił mu strzelić?

Przemysław Kaźmierczak

5

Słaby mecz. To on nie przeciął piłki, która potem trafiła do Papadopulosa. Czasem grał na pamięć. Dał się ograć Tunchewowi.

Rok Elsner

6

Miał jedną poważną stratę, ale też zagrał świetną piłkę do Łukasza Gikiewicza, a także sam mógł zdobyć bramkę.

Sylwester Patejuk

5

Chyba źle dobrał buty, bo kilka razy strasznie się ślizgał po murawie. Przez to często był niedokładny. Nie myśleliśmy, że to powiemy, ale brakowało Ćwielonga.

Waldemar Sobota

6

Jeden groźny strzał, po którym bramkarz Zagłębia musiał się nieźle wyciągnąć. Na tle kolegów całkiem przyzwoicie.

Sebastian Mila

5,5

Rywale go zneutralizowali. Nawet jego stałe fragmenty gry nie niosły zagrożenia. Raz groźnie uderzał głową, ale Gliwa wyłapał.

Łukasz Gikiewicz

4,5

Pamiętamy jeden jego niecelny strzał. Kilka razy dobrze się zastawiał i potrafił wywalczyć rzut wolny. Od napastnika oczekujemy jednak więcej.

Zmiennicy:
Cristian Diaz (bez oceny) - raz tylko zakręcił obrońcami w polu karnym i wydaje nam się, że więcej w tym było przypadku. Poza tym niewidoczny.
Dalibor Stevanović (bez oceny) - powiemy wprost: kredyt zaufania się kończy. Od piłkarza z takim CV oczekujemy zdecydowanie więcej.

Oceniamy Zagłębie (1-10) - ŚREDNIA OCEN: 7,05

Michał Gliwa

6,5

Chyba sam się nie spodziewał, że będzie miał tak mało do roboty. Wrocławianie w zasadzie nie poddali go ciężkiej próbie.

Paweł Widanow

7

Bardzo dobry występ Bułgara, ale tyczy się to całego bloku defensywnego, który był praktycznie bezbłędny.

Adam Banaś

7

Banaś znów był tym piłkarzem, którego pamiętaliśmy z rundy wiosennej. Jak na kapitana i lidera przystało, doskonale kierował swoim kolegami z formacji.

Aleksandyr Tunczew

7

Po trzech tygodniach przerwy wrócił do składu Zagłębia i spisał się na miarę oczekiwań. Mógł nawet strzelić bramkę, ale główkował za wysoko.

Costa Nhamoinesu

7,5

To chyba informacje o zainteresowaniu AS Romy podziałały na Costę tak mobilizująco. Piłkarzz Zimbabwe hasał lewą stroną, aż miło.

Szymon Pawłowski

7,5

Potwierdził, że jest w dobrej dyspozycji. Lubował się w dryblingach, a w niektórych akcjach mijał rywali jak tyczki. Dobry występ przypieczętował bramką na 2:0.

Jiri Bilek

7

To, że Śląsk w zasadzie nie zagrażał bramce Zagłębia, to duża zasługa Bilka. Czech wykonał kawał dobrej roboty w środku pola.

Robert Jeż

7,5

Dwie asysty mówią same za siebie. Słowak podawał wczoraj z bardzo dużą precyzją. Co nie mniej istotne, nie zaliczył wielu strat.

Arkadiusz Woźniak

6,5

Trener wiedział, że Woźniak w meczu derbowym będzie zmotywowany jak nikt inny. No i Wąski to po-twierdził. Gorzej ze stwarzaniem okazji pod bramką.

Maciej Małkowski

7

Stworzył równowagę dla skrzydła, po którym biegał Pawłowski. Na minus można mu zapisać sytuację,gdy dał się wyprzedzić Sosze, za co dostał żółtko.

Michal Papadopulos

7

Zrobił to, co do niego należało. Zachował zimną krew i bez większych problemów zdobył pierwszą bramkę w meczu, a trzecią w przygodzie z Zagłębiem.

Zmiennicy:
Elton Lira - wszedł na boisko za kontuzjowanego Nhamoinesu.
Kamil Wilczek - zastąpił Woźniaka w końcówce spotkania.
Darvydas Sernas - pojawił na ostatnie sekundy gry, ale i tak mógł zdobyć bramkę. Jego strzał z kilkunastu metrów obronił jednak Gikiewicz.