Sensacja! Niemcy w półfinale. Duńczycy skazani na łaskę... Rosjan!

Sascha Klahn
Ostatniego gra rozgrywek w grupie II Szwedzi rozprawili się z Węgrami 22:14, a Niemcy sensacyjnie wygrali z Danią 25:23, czym zapewnili sobie awans do półfinału!

W pierwszym środowym meczu w Hali Ludowej spotkały zespoły, które nie walczyły już o nic. Nie dziwi zatem, że trybuny świeciły pustkami. Trenerzy namieszali w składach, lecz przełożyło się to na bardzo niską skuteczność. Do przerwy Skandynawowie prowadzili 10:7.

W drugich 30 min "Madziarzy" zupełnie się pogubili. Szwedzi to wykorzystali i odjechali na kilka bramek. Końcówka nie należała do najciekawszych, gdyż wynik był już przesądzony. Szwecja wygrała 22:14.

Dużo więcej emocji (i kibiców) było w drugim spotkaniu. Dania chciała wygrać z Niemcami, by bez oglądania się na rywali zająć 1. miejsce w grupie II, a Niemcy musieli zdobyć 2 pkt., by w ogóle marzyć o półfinale, ponieważ mieli tyle samo "oczek" co Hiszpania, z którą przegrali w bezpośrednim starciu (29:32 - przyp. PJ).

Najpierw lepiej prezentowali się doświadczeni Skandynawowie. Młoda i na dodatek przetrzebiona kontuzjami niemiecka drużyna nie mogła znaleźć sposobu na atomowe rzuty Mikkela Hansena i do przerwy przegrywała 12:13.

Po zmianie stron Niemcy podjęli rękawice, postawili wszystko na jedną kartę i udało im się! Znakomite zawody rozegrał ich bramkarz Andreas Wolff, ale trzeba podkreślić, że Duńczyków w końcówce zatrzymywały też słupki.

Nasi zachodni sąsiedzi zupełnie niespodziewanie wygrali 25:23 i zapewnili sobie grę w półfinale. O losach Danii zadecyduje mecz Hiszpania - Rosja, który rozpocznie się o godz. 20.30.

Jeśli Hiszpanie wygrają, to oni zajmą I miejsce w grupie II, a Niemcy drugie. Dla Danii będzie to oznaczało grę co najwyżej o 5. miejsce.