Riiber i Hagen wygrali zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Seefeld

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Ida Marie Hagen.
Ida Marie Hagen. Fot. Matthias Schrader/Associated Press/East News
Norweg Jarl Magnus Riiber wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w austriackim Seefeld. Drugi był jego rodak Joergen Graabak, a trzeci Austriak Johannes Lamparter. Wśród kobiet najlepsze były Norweżki Ida Marie Hagen przed Mari Leinan Lund oraz Niemką Nathalie Armbruster.

Riiber liderem klasyfikacji generalnej

Riiber na normalnej skoczni w Seefeld oddał skok na 110,5 m i uzyskał najwyższą notę - 148 pkt. Potem przebiegł 7,5 km w 18.40,6. Graabak stracił do niego 38,1 sekundy, natomiast Lamparter był wolniejszy od zwycięzcy o 48,5 s.

Riiber umocnił się na prowadzeniu w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata. Norweg uzbierał 1120 pkt. Drugie miejsce zajmuje Austriak Stefan Rettenegger, który ma 821 pkt. Trzeci z dorobkiem 773 pkt jest Graabak.

Hagen najlepsza w Seefeld

Hagen zajmowała drugie miejsce po skoku na 100,5 m i przegrywała z Leinan Lund, która skoczyła 103 m. Wygrała jednak bieg na 5 km czasem 14.42,5 i wyprzedziła rodaczkę o 59,4 sekundy, a trzecią Armbruster o ponad minutę. Na czwartym miejscu w dwuminutową stratą uplasowała się Norweżka Gyda Westvold Hansen, która broni Kryształowej Kuli.

W Pucharze Świata Hagen ma 850 pkt i do 80 punktów powiększyła przewagę nad wiceliderką - Westvold Hansen. Trzecia Leinan Lund zdobyła 724 pkt. Joanna Kil, która w piątek nie startowała, plasuje się na 19. pozycji z dorobkiem 216 pkt.