Jacek Czaplewski
Polacy zremisowali ze Słowakami
Polacy zremisowali ze Słowakami Sport/Słowacja
Reprezentacja Polski do lat 21 zremisowała towarzysko ze Słowacją 2:2 w pierwszym meczu pod wodzą trenera Adama Majewskiego, czyli następcy Michała Probierza awansowanego do pierwszej drużyny. Biało-Czerwoni musieli dwukrotnie gonić wynik.

Reprezentacja Polski U-21: Remis ze Słowacją

Tego widowiska nie transmitowano w Polsce. Dla naszych piłkarzy mecz był elementem przygotowań do walki o trzeci komplet punktów w eliminacjach do Euro. We wtorek (17 października) zagrają u siebie z Estonią, którą we wrześniu pokonali 1:0.

Decyzją Probierza do seniorskiej kadry awansowali lider obrony Patryk Peda i lider ofensywny Filip Marchwiński. Rówieśników zasilił za to wahadłowy Nicola Zalewski.

Słowacy już w 6 minucie objęli prowadzenie, którym błyskawicznie odpowiedział Aleksander Buksa. W 15 minucie gospodarze znowu mieli jednak o bramkę więcej.

Nasi rodacy przeszli do ataku w drugiej połowie, którą zresztą wygrali. W 60 minucie zmiennik Michała Rakoczego doprowadził do wyrównania. Z bliska trafił bowiem Kajetan Szmyt.

Mimo kolejnych okazji meczu nie udało się wygrać. Najlepszą sytuację miał Kamil Lukoszek. Piłka po jego uderzeniu obiła poprzeczkę.

U-21 Słowacja - Polska 2:2 (2:1)
Bramki: Jambor 6, Marcelli 15 - Buksa 8', Szmyt 60'
Żółte kartki: Kapralik, Marcelli - Szymański.
Spotkanie rozegrano w Koszycach.

Polska U-21: Tobiasz (46' Bieszczad) - Mosór (60' Szymański), Lipkowski (60' Pingot), Bejger (60' Smolarczyk) - Marczuk (46' Pyrka), Łęgowski (60' Gerbowski), Oyedele (60' Biegański), Zalewski (46' Lukoszek) - Rakoczy (41' Szmyt), Szymczak (46' Włodarczyk), Buksa (46' Pieńko).