Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Repliki najdroższych obrazów świata w Magnolia Park

BO
Kosztowały w sumie ponad 2,6 mld dolarów. Jest ich 20. To repliki dzieł da Vinci, Rubensa czy Picassa zgromadzone na wystawie „Najdroższe obrazy świata” w Magnolia Park. Najdroższy odwzorowany obraz przedstawia „Zbawiciela świata” Leonarda da Vinci. Oryginał został sprzedany w ubiegłym roku za ponad 450 mln dolarów. Wystawę można oglądać do 30 maja.

W Magnolia Park prezentowane są repliki obrazów takich malarzy jak: Leonardo da Vinci, Peter Paul Rubens, Pablo Picasso, Paul Cézanne, Francis Bacon, Jackson Pollock. Wystawę „Najdroższe obrazy świata” można oglądać na parterze galerii do 30 maja.

20 dzieł, które składają się na wystawę wstrząsnęły światem aukcji dzieł sztuki. Absolutnym rekordzistą jest obraz „Zbawiciel świata” Leonarda da Vinci, który w 2017 roku został sprzedany za ponad 450 mln dolarów. Są też tańsze... Na przykład „Chłopiec z fajką” Pablo Picasso kosztował 104 miliony dolarów. Jego replikę także można pooglądać w Magnolii.

- Celem wystawy replik najdroższych obrazów świata jest pokazanie różnorodności sztuki i tego, co decyduje o wysokości kwot, jakie nabywcy są w stanie zapłacić za te arcydzieła. Wszystkie prezentowane prace zostały stworzone przez wybitnych artystów – identyczną lub bardzo zbliżoną do oryginałów techniką. Mają też takie same rozmiary. Pod jednym dachem można je zobaczyć po raz pierwszy - piszą organisatorzy.

Ekspozycji towarzyszą multimedialne punkty informacyjne z dotykowymi ekranami. – Można się więc dowiedzieć, kim był autor, co go zainspirowało do stworzenia dzieła, w jakiej technice zostało ono wykonane i jakie były jego losy – mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park. – Ale znajdziemy tu też informacje dotyczące ceny, za jaką obraz został kupiony, kto teraz jest jego właścicielem i dlaczego zdecydował się na taki zakup – dodaje.

Wstęp na wystawę jest wolny.

Oto wszystkie obrazy, które składają się na ekspozycję:
Leonardo da Vinci „Zbawiciel świata” oraz „Madonna z kądzielą”, Paul Cézanne „Gracze w karty”, Pablo Picasso „Sen”, „Naga. Zielone liście i biust”, „Chłopiec z fajką”, Jackson Pollock „No5”, Francis Bacon „Trzy studia do portretu Luciana Freuda”, Willem de Kooning „Kobieta III”, Gustaw Klimt „Portret Adele Bloch-Bauer I”, „Portret Adele Bloch-Bauer II”, Edward Munch „Krzyk”, Jasper Johns „Flaga” i „Falstarat”, Vincent van Gogh „Portret doktora Gacheta”, Andy Warhol „Turkusowa Marylin”, Pierre-Auguste Renoir „Tańce w Moulin de la Galette”, Peter Paul Rubens „Rzeź niewiniątek”, Jasper Johns „Pomarańczowy, czerwony, żółty”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska