MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Renoma zostanie przebudowana. Będą nowe sklepy i wystrój

Celina Marchewka
Celina Marchewka
Wrocławską Renomę czeka remont. Zespół architektów pod kierownictwem Zbigniewa Maćkowa opracuje nowy projekt aranżacji wnętrz, zmieni się także oferta. Nowa koncepcja zostanie oparta o wyniki badań satysfakcji klientów galerii. Prace mają ruszyć w przyszłym roku.Zobacz na kolejnych slajdach co zmieni się w Renomie - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami
Wrocławską Renomę czeka remont. Zespół architektów pod kierownictwem Zbigniewa Maćkowa opracuje nowy projekt aranżacji wnętrz, zmieni się także oferta. Nowa koncepcja zostanie oparta o wyniki badań satysfakcji klientów galerii. Prace mają ruszyć w przyszłym roku.Zobacz na kolejnych slajdach co zmieni się w Renomie - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami
Wrocławską Renomę czeka remont. Zespół architektów pod kierownictwem Zbigniewa Maćkowa opracuje nowy projekt aranżacji wnętrz, zmieni się także oferta. Nowa koncepcja zostanie oparta o wyniki badań satysfakcji klientów galerii. Prace mają ruszyć w przyszłym roku.

Dzisiejsza Renoma otwarta została w 1930 roku pod nazwą Dom Towarowy Wertheim. Budynek później przeszedł gruntowną przebudowę w latach 2005- 2009. Teraz czas na kolejne zmiany.

Właściciele galerii przeprowadzili badania potrzeb klientów i na ich podstawie opracowana będzie teraz koncepcja architektoniczna. Wiadomo, że swoje miejsce znajdą tam unikalne marki modowe premium, jak na przykład Liu Jo, Emanuel Berg, Marc Cain i Max Mara Weekend. Pozostała przestrzeń zostanie zagospodarowana przez autorskie koncepty restauracyjne, nowoczesne usługi i przestrzenie co-workingowe.

- Rynek galerii handlowych w Polsce czekają duże zmiany. Coraz ważniejszymi elementami kształtującymi branżę są synergia handlu offline i online, rewitalizacja powierzchni handlowych oraz zakaz handlu w niedziele – mówi Anna Merta, Leasing Director w Globalworth Poland, właściciela galerii. W Polsce istnieje liczna grupa społeczna, która z powodu zobowiązań zawodowych i rodzinnych ma nadal trudności ze znalezieniem czasu na zakupy w innym dniu tygodnia niż niedziela. Według szacunków Retail Institute w 2018 roku centra handlowe straciły 17,84 mln klientów robiących do tej pory zakupy w tym dniu. Dynamicznie zwiększa się także liczba kupujących w sieci. Na koniec grudnia 2018 r. na polskim rynku zarejestrowanych było blisko 31 tys. sklepów internetowych. Liczba osób, które łączą ze sobą zakupowa kanały offline i online sięga 14 milionów. Na krajowe i globalne trendy nakłada się wrocławska specyfika. Jak wynika z raportu PRCH Retail Research Forum, Wrocław ma obecnie najwyższe nasycenie powierzchnią handlową w Polsce - 948 mkw. na 1000 mieszkańców - dodaje Anna Merta.

Z powodu mnogości wielkopowierzchniowych obiektów, wielu klientów szuka mniejszych centrów, gdzie każdy może miło spędzać czas ze znajomymi czy rodziną. Potwierdzają to wyniki badań przeprowadzonych przez GfK Polonia na zlecenie Globalworth Poland.

- Chcemy wyprzedzać trendy rynkowe, dlatego już w 2018 roku we współpracy z GfK przeprowadziliśmy kompleksowe badania satysfakcji naszych klientów. Rocznie odwiedza nas blisko 8 milionów osób. Zapytaliśmy ich nie tylko o poziom zadowolenia, ale również o oczekiwane kierunki rozwoju Renomy. Okazuje się, że nasi goście chcą przede wszystkim miejsca spotkań z szeroką ofertą gastronomiczną, nowoczesnymi usługami i wellness. Mając na uwadze wyniki badań, przygotowaliśmy długofalową strategię rozwoju oferty Renomy – mówi Barbara Wójcik Dyrektor DH Renoma.

Historia i nowoczesność
Koncepcję przebudowy Renomy przygotowuje zespół architektów z Pracowni Projektowej Maćków.

- Renoma to absolutna wizytówka wrocławskiej architektury. Miejsce z historią i charakterem. Położony w samym centrum miasta budynek od początku był nowatorski i wyprzedzający swoją epokę. Nowym pomysłem na wystrój wnętrz będziemy nawiązywać do najbardziej luksusowej historii Domu Towarowego Wertheim. Połączymy nowoczesne z historycznym – mówi Zbigniew Maćków, który kierował pracami architektonicznymi nad stworzeniem nowego skrzydła Renomy w latach 2005 – 2009.

Zmianie ulegnie również plac Czysty, położony pomiędzy Renomą i Podwalem. Powstanie tam aktywna, otwarta na mieszkańców przestrzeń, z jednej strony z widokiem na Teatr Lalek i Park Staromiejski, a z drugiej z ogródkami autorskich konceptów restauracyjnych.

Start prac w przyszłym roku
Przebudowa ruszy w IV kwartale 2020 roku. Prace mają być prowadzone w kilku etapach. Wówczas z użytkowania zostanie wyłączona dana część budynku. Centrum będzie jednak pracowało normalnie.

Tak powstawała wrocławska Renoma [PRZEDWOJENNE ZDJĘCIA]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska