MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przyszłościowe osiedla Wrocławia. Tutaj najchętniej wprowadzają się młodzi ludzie!

Jerzy Wójcik
Jerzy Wójcik
W tych częściach Wrocławia osiedla się najwięcej młodych ludzi. To najbardziej przyszłościowe fragmenty miasta. One będą się rozwijać w najbliższych latach.Sprawdź >>> przejdź do kolejnych miejsc w zestawieniu TOP 10 - najnowsze dane na grudzień 2023 roku!
W tych częściach Wrocławia osiedla się najwięcej młodych ludzi. To najbardziej przyszłościowe fragmenty miasta. One będą się rozwijać w najbliższych latach.Sprawdź >>> przejdź do kolejnych miejsc w zestawieniu TOP 10 - najnowsze dane na grudzień 2023 roku! Jerzy Wójcik
Wrocław rozwija się bardzo szybko, pod względem ludności (oficjalnie zameldowanych mieszkańców) przegonił Łódź i wskoczył na krajowe podium, na trzecie miejsce. Które części Wrocławia są najbardziej rozwojowe. Gdzie meldują się młodzi ludzie wchodzący w swoje zawodowe życie. Sprawdziliśmy to, wyniki są naprawdę zaskakujące. Wcale nie jest to Jagodno!

Wrocław, trzecie co do liczby ludności miasto w Polsce (po Warszawie i Krakowie), należy do tych ośrodków, gdzie chętnie osiedlają się młodzi ludzie. Trudno prześledzić losy tych, którzy jeszcze podczas studiów czy też zaraz po nich wynajmują mieszkania i najczęściej nie meldują się w nich. Natomiast urząd miejski udostępnia statystyki dotyczące zameldowań, z podziałem na rejony miasta (nie zawsze pokrywają się z konkretnymi osiedlami) wraz z przedziałami wiekowymi osób, które się tam osiedlają.

Zakładając, że osoby wchodzące aktywnie w swoje zawodowe życie i szukające miejsce do zamieszkania, to grupa ujęta w statystykach jako ta pomiędzy 25 a 34 rokiem życia, sprawdziliśmy, gdzie aktualnie mieszka najwięcej takich osób we Wrocławiu. W całym mieście ludzi w tym przedziale wiekowym mamy nieco ponad 65 tysięcy - a zatem około 10 proc. wszystkich mieszkańców. Cały czas mówimy o tych zameldowanych tutaj na stałe, mając świadomość, że osób bez meldunku, w tym wieku, może być nawet drugie tyle.

Gdzie ci młodzi ludzie kupili czy też odziedziczyli mieszkania i zdecydowali się związać z tym rejonem na dłużej, poprzez meldunek. Zobaczcie w naszej galerii - TOP 10 - te rejony Wrocławia wybierają młodzi. Można założyć, że jeśli tendencja się utrzyma, to właśnie te części miasta będą się w najbliższych latach rozwijać najszybciej. Będzie tam duże zapotrzebowanie na handel, usługi, sprawną komunikację, a także rozrywkę.

ZOBACZ - NAJBARDZIEJ PERSPEKTYWICZNE OSIEDLA WROCŁAWIA - TU CHCĄ MIESZKAĆ MŁODZI!

W tych częściach Wrocławia osiedla się najwięcej młodych ludzi. To najbardziej przyszłościowe fragmenty miasta. One będą się rozwijać w najbliższych latach.Sprawdź >>> przejdź do kolejnych miejsc w zestawieniu TOP 10 - najnowsze dane na grudzień 2023 roku!

Przyszłościowe osiedla Wrocławia. Tutaj najchętniej wprowadz...

Poza zestawieniem znalazły się m.in. bardzo szybko rozbudowujące się osiedla jak popularne Jagodno czy Lipa Piotrowska. Na tym pierwszym w interesującej nas grupie wiekowej, zameldowanych jest 766 osób, natomiast na rosnącej w siłę Lipie Piotrowskiej - 1236 mieszkańców.

Czytaj także:

Spójrzmy jeszcze na sam koniec zestawienia, a zatem na te fragmenty miasta, które młodzi ludzie w wieku od 25 do 34 lat zdecydowanie omijają. Znajdziemy tam następujące rejony:

  • Rędzin
  • Żar
  • Szczytniki
  • Mokra
  • Rakowiec - Opatowice
  • rejon ulicy Krakowskiej
  • Strachowice - Osiniec
  • Świniary
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska