Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Produkcja ciepła i energii elektrycznej dla aglomeracji wrocławskiej niezagrożona w trakcie epidemii koronawirusa

materiał informacyjny
W obliczu zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz mając na względzie dobro mieszkańców, Prezes Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy Kapitałowej PGE, podjął decyzję o wprowadzeniu w życie wytycznych mających zagwarantować niezakłóconą produkcję ciepła i energii elektrycznej.

Elektrociepłownie należące do KOGENERACJI pracują zwyczajowo w trybie pięciozmianowym, zapewniając ciągłość produkcji dwóch niezbędnych rodzajów energii przez całą dobę.

Ze względu na ryzyko zmniejszenia liczby Pracowników spowodowane zagrożeniem koronawirusa, podjęto decyzję o zredukowaniu liczby zmian do dwóch, funkcjonujących w dwunastogodzinnym trybie pracy.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa, a tym samym ciągłości produkcji, osoby, które podjęły się pracy według nowego grafiku, zostały do odwołania zakwaterowane w miejscu pracy. Spółka zapewnia Pracownikom odpowiednie warunki bytowe na terenie elektrociepłowni. Dzięki takiemu rozwiązaniu produkcja ciepła i energii elektrycznej może odbywać się bez zakłóceń.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa nasza elektrociepłownia, szczególnie w obecnej sytuacji, kiedy ciepła i prądu nie powinno zabraknąć na przykład w szpitalach czy placówkach medycznych – podkreśla Paweł Szczeszek, Prezes KOGENERACJI. – Robimy wszystko, by nawet w tak wymagających warunkach pozostać niezawodnym dostawcą energii dla mieszkańców.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska