Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ponad 120 letnia elektrownia we Wrocławiu zostanie odremontowana. Kogeneracja będzie tam produkować bezemisyjne ogrzewanie

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
Elektrociepłownia we Wrocławiu przygotowuje się do nowej inwestycji w swoim konglomeracie przy ulicy Łowieckiej.
Elektrociepłownia we Wrocławiu przygotowuje się do nowej inwestycji w swoim konglomeracie przy ulicy Łowieckiej. kogeneracja & fotopolska.eu
Elektrociepłownia we Wrocławiu przygotowuje się do nowej inwestycji w swoim konglomeracie przy ulicy Łowieckiej. Kogeneracja planuje remont starej elektrowni z 1900 roku. To najstarszy budynek w całym kompleksie elektrociepłowni, który ma produkować bezemisyjne i ekologiczne ogrzewanie dla miasta.

- Na wniosek Kogeneracji w lutym wrocławscy radni przyjęli w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego zmiany. Dzięki nim możliwa będzie realizacja kluczowej dla nas inwestycji, która pozwoli na całkowite odejście od węgla do 2030 roku w usytuowanej w centrum miasta elektrociepłowni, zapewniając tym samym mieszkańcom Wrocławia. większy komfort i czystsze powietrze – mówi Konrad Mróz z biura prasowego grupy PGE.

Kogeneracja planuje uruchomić dodatkowy blok do produkcji prądu i ogrzewania. W tym celu zostanie wykorzystany nieużywany budynek po elektrowni z 1900 roku. Była to pierwsza budowla, która zapoczątkowała powstanie przy ul. Łowieckiej na Nadodrzu elektrociepłowniczego kompleksu.

W ponad 120 letnim budynku, który zostanie wyremontowany zostaną zamontowane urządzenia grzewcze - zbudowane z wykorzystaniem nowoczesnych, ekologicznych technologii.

Zainstalowane zostaną tam:

  • elektrodowe kotły wodne;
  • zasilane gazem agregaty kogeneracyjne;
  • przemysłowe pompy ciepła, które przy produkcji ogrzewania korzystać będą z wody Odry – ta stanie się dolnym źródłem ciepła dla tych urządzeń.

- Woda oddawana do rzeki będzie schłodzona i napowietrzona, co szczególnie w miesiącach letnich pozytywnie wpłynie na stan flory i fauny. Obecnie w przygotowaniu jest studium architektoniczno - budowlane, które będzie wymagało szczególnych uzgodnień ze służbami konserwatorskimi czuwającymi nad poprawnością adaptacji historycznego zespołu dawnej elektrociepłowni – dodaje Konrad Mróz.

Elektrociepłownia we Wrocławiu przygotowuje się do nowej inwestycji w swoim konglomeracie przy ulicy Łowieckiej.

Ponad 120 letnia elektrownia we Wrocławiu zostanie odremonto...

***
Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska