Polska - Włochy 1:3 (24:26, 25:22, 22:25, 19:25) WYNIK, TRANSMISJA TV, ONLINE

PH (AIP), red, Press Focus/x-news
Polska - Włochy 1:3 (24:26, 25:22, 22:25, 19:25). Puchar Świata 2015. Polska przegrała z Włochami 1:3 i będzie jej bardzo trudno awansować do igrzysk w Rio. O której godzinie? Gdzie obejrzeć w TV? Wszystkie szczegóły odnośnie meczu POLSKA - WŁOCHY SIATKÓWKA 2015 WYNIK. Fot. Sylwia Dąbrowa

POLSKA - WŁOCHY 1:3. SIATKÓWKA 2015 NA ŻYWO. PUCHAR ŚWIATA ONLINE. OSTATNI POJEDYNEK POLAKÓW

Mecz Polska - Włochy miał zdecydować o awansie biało-czerwonych na igrzyska w Rio 2016. Polacy wygrali wcześniej 10 meczów i mogli dziś nawet przegrać 2:3. Niestety, nasi siatkarze ulegli Włochom 1:3.

Polacy prawdopodobnie stracili tym samym szansę na olimpijską kwalifikację z tego turnieju. Co prawda szansa jeszcze istnieje, ale w ostatnim meczu turnieju Argentyna musi wygrać – obojętnie w jakim stosunku – z USA. Te mecz rozpocznie się o godz. 10.40.

Puchar świata w Japonii miał trzy świetnie grające drużyny i jedna z nich musiała odpaść. Już pierwszy set pokazał, że mecz Polska - Włochy będzie zacięty. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, choć częściej wygrywali Włosi. Biało-czerwoni w środkowej fazie seta mieli chwile radości po kapitalnych zagrywkach Mateusza Bieńka, a w końcówce, po ataku Michała Kubiaka, wygrywali jeszcze 22:21. Niestety, w decydujących piłkach więcej zimnej krwi zachowali Włosi, a zwłaszcza naturalizowany Kubańczyk Osmany Juantorena, który skończył dwie ostatnie piłki.

Kolejnego seta wygrali biało-czerwoni i wydawało się, że teraz będzie lepiej. W III partii prowadzili nawet 6:3, ale Włosi wyszli na prowadzenie już przed pierwszą przerwą techniczną. Pogoń Polaków była nieskuteczna, dwa razy tylko zbliżyli się do rywali na dwa punkty. Podobnie było w ostatnim secie.

- Ten mecz nie wyszedł naszej drużynie, natomiast Włosi zagrali wspaniale - powiedział w rozmowie z x-news Stanisław Gościniak, były trener kadry siatkarzy.

Press Focus/x-news

To nie koniec szans Polaków na awans do Rio, nawet jeśli Amerykanie wygrają z Argentyną. O olimpijską kwalifikację biało-czerwoni powalczą na początku stycznia 2016 roku w Berlinie.

Polska – Włochy 1:3 (24:26, 25:22, 22:25, 19:25)
**
Polska: Drzyzga, Kubiak, Bieniek, Kurek, Buszek, Nowakowski, Zatorski (libero) oraz Konarski, Mika, Kłos, Łomacz. Trener: Stephane Antiga.
Włochy: **Gianelli, Juantorena, Buti, Zaytsev, Lanza, Piano, Colaci (libero) oraz Vettori, Sottile. Trener: Gianlorenzo Blengini.