Podnoszenie ciężarów. 5 medali Dolnoślązaków na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Zuzanna KuczyńskaZaktualizowano
pzpc.pl
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski młodzieży w podnoszeniu ciężarów za nami. Ekipa z Dolnego Śląska znalazła się w czołówce zawodów - 2 złota, 2 srebra i 1 brąz. Najlepsza była Kinga Kaczmarczyk.

Młodzi wrocławscy sztangiści nie zawiedli. W mistrzostwach Polski, które odbyły się 9 - 10 czerwca w Ciechanowie, zajęli wysokie pozycje w poszczególnych kategoriach wagowych. W klasyfikacji województw zajęli trzecie miejsce, a tutejszy klub UKS Talent Wrocław w klasyfikacji drużynowej wyprzedziła zaledwie sześcioma punktami ekipa z Nowego Tomyśla.

Srebro wywalczyła Agnieszka Baczewska (Talent Wrocław) w kat. 53 kg (rwanie 65+podrzut 79), wrocławianka została zdominowana przez Agnieszkę Kuczmaszewską (KS Agros Zamość), lepszą o 6 kg. Weronika Wolas ( WKS Śląsk Wrocław) w kat. 69 kg także zdobyła srebrny medal (62+78). Wolas pokonała jedynie Dorota Kubica (LKS Dobrszyce), która podniosła 5 kg więcej.

Pierwsze miejsce w kat. 63 kg zdobyła Daria Nowak (65+83 kg), zawodniczka wrocławskiego Talentu pobiła rywalki o 5 kg.

Złoty medal zawisł na szyi Kingi Kaczmarczyk (kat. +75 kg), zawodniczka MAKS-u Tytan Oława pewnie pokonała rywalki, nie pozostawiając im szans na zwycięstwo. Kaczmarczyk podczas pierwszych dwóch podejść zdobyła piętnastokilogramowe prowadzenie, dzięki czemu nie musiała startować w trzeciej próbie (92+120). Podczas całych mistrzostwa Kaczmarczyk została wyróżniona jako najlepsza zawodniczka w klasyfikacji ogólnej kobiet.
Młoda zawodniczka z Oławy ma na swoim koncie także międzynarodowe sukcesy. W marcowych mistrzostwach Europy w Bukareszcie zdobyła brąz w kategorii 90 kg.

Wśród chłopców brązowy medal trafił w ręce Adriana Przybylaka ( UKS Talent Wrocław) w kat. 77 kg (110+141). Wrocławianin nie zaliczył pierwszej próby 105 kg i do końca zawodów musiał walczyć o podium.