Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pod Wrocławiem buduje się retail park. Nowe centrum handlowe będzie sąsiadować w Selgrosem

Michał Perzanowski
Michał Perzanowski
W "retail parkach" najczęściej funkcjonuje gastronomia, sklepy spożywcze oraz salony odzieżowe.
W "retail parkach" najczęściej funkcjonuje gastronomia, sklepy spożywcze oraz salony odzieżowe. SHOPP.CITY
Przy ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 368, łączącej Długołękę z Wrocławiem, planowane jest wybudowanie dużego parku handlowego, w którym znajdzie się kilkanaście popularnych sklepów. Tak ma wyglądać!

Nowy "retail park" w Długołęce

Inwestycja powstanie na działce położonej zaledwie kilka kilometrów od granic Wrocławia. Nowy park handlowy postawi firma SHOPP.CITY specjalizująca się w tego typu obiektach. Sklepy będą położone tuż za marketem Selgros i restauracją McDonald's.

Projekt zakłada budowę tzw. "retail parku", czyli obszaru handlowego, zaprojektowanego specjalnie dla detalicznych sklepów i usług, typowego dla scenerii na obrzeżach miast lub w pobliżu dróg tranzytowych.

W retail parkach znajdują się najczęściej duże sklepy detaliczne, markety spożywcze lub budowlane, sklepy z artykułami do domu (elektronika, odzież, art. sportowe -red.). Charakteryzują się dużymi powierzchniami handlowymi z dogodną lokalizacją, często przy węzłach drogowych lub ruchliwych skrzyżowaniach.

Zobacz!

Jakie sklepy pojawią się w parku?

Nie wiadomo jeszcze, jakie dokładnie sklepy będą funkcjonowały w Długołęce. Centrum miało pierwotnie powstać na przełomie 2022 i 2023 roku, ale z różnych względów inwestycja zaliczyła opóźnienie. Jak dowiedziała się "Gazeta Wrocławska", pierwsze umowy z najemcami są już finalizowane.

SHOPP.CITY wybudował już podobny obiekt m.in. w Mysłowicach. Otworzyły się tam m.in. Reserved, Sinsay, House, H&M, Smyk, Empik, Rossmann czy CCC. Funkcjonuje także lokal Domino's Pizza, a także market Biedronka oraz sklep RTV Euro.

- Proces komercjalizacji tego podwrocławskiego centrum handlowego jest prowadzony przez firmę Nuvalu, która póki co nie ujawnia konkretnych marek sklepów, jakie otworzą się w SHOPP.CITY. Dla klientów przybywających samochodem zaplanowano naziemny parking na prawie 200 stanowisk - informuje firma.

Do parku będzie można dojechać zarówno komunikacją miejską z Wrocławia, jak i własnym samochodem przez al. Jana III Sobieskiego. Dojazd jest również możliwy z innych miejscowości, m.in. z gminy Czernica lub Siechnice dzięki Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Punkt jest też dobrze skomunikowany z AOW i łącznikiem Długołęka.

Tutaj wkrótce zrobimy zakupy:

Zobacz też:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska