Piłka ręczna: Wrocławianki oszukane w Koszalinie

Redakcja
Piłkarki ręczne AZS-u AWF-u Sport Concept Wrocław stawiły w Koszalinie zacięty opór wyżej notowanemu AZS-owi Politechnice. Do przerwy najczęstszym wynikiem był remis. Gdy na początku drugiej połowy pięciobramkową przewagę (14:9, 33 min) uzyskały koszalinianki, mało kto spodziewał się, że następne 18 minut wrocławianki wygrają 10:2!

- W tym okresie dziewczyny grały tak, że gospodynie nie wiedziały, o co chodzi - opowiada trener AZS-u AWF-u Marek Karpiński.

Niestety, przy stanie 19:16 dla AZS-u AWF-u do akcji wkroczyli sędziowie z Gdańska. Na ławce kar wylądowały dwie wrocławianki, a w podwójnej przewadze zespół z Koszalina wyrównał. Chwilę później Martyna Rupp została brutalnie zaatakowana i upadając, mocno uderzyła potylicą o parkiet. Arbitrzy nie pokazali nawet żółtej kartki, a wrocławianka trafiła do szpitala, lecz na szczęście skończyło się tylko na krwiaku.

W ostatniej minucie koszalinianki rzuciły bramkę na 22:21, a 30 sekund przed końcem z koła do bramki gospodyń trafiła Małgorzata Król. Arbitrzy uznali, że była faulowana i podyktowali... rzut wolny.

AZS Politechnika Koszalińska - AZS AWF Sport Concept Wrocław 22:21 (11:9)

AZS AWF: Słota, Olejnik - Wojt 2, Perek 2, Żakowska, Olfans 2, Pietras 6, Skalska 2, Wiertelak, Rupp 3, Król 3, Antoszewska 1, Wynnyk.