Piłka ręczna. Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów 21:20 [RELACJA, ZDJĘCIA]

Piotr Janas, JG
Derby Dolnego Śląska dla WKS-u. Wrocławianie prowadzili już pięcioma bramkami (15:10), ale roztrwonili przewagę.

Dolnośląskie derby z pewnością trzymały w napięciu. Do przerwy był remis. W drugiej połowie Śląsk miał już nawet pięć bramek przewagi, ale po podwójnym wykluczeniu Chrobry odrobił stratę. Przy remisie piłkę mieli goście i wydawało się, że to oni wyjadą z tarczą, ale nie wykorzystali tego. Wśród wrocławian dobry mecz rozegrał bramkarza Aljosa Cudić.
Porażkę ponieśli piłkarze ręczni z Lubina, którzy przegrali na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec. Gospodarze zwycięstwo w dużej mierze zawdzięczają kapitalnej dyspozycji swojego bramkarza.

Śląsk Wrocław – Chrobry Głogów 21:20 (11:11)
Śląsk:
Cudić, Krupa, Herudziński, Garbacz, Jarowicz 4, Miszka 8, Radojević 4, Wróblewski, Schodowski, Ścigaj 1, Białaszek 2, Telepnev 2.
Chrobry: Srachera, Kaczmarek, Bednarek 2, Witkowski 2, Płocienniczak 1, Świtała 2, Mochocki 3, Gujski 1, Tylutki 2, Biegaj 2, Kapela, Babicz 1, Kandora 2, Świątek 2.

Nielba Wągrowiec – Zagłębie Lubin 26:24 (13:14)
Nielba
: Konczewski – Świerad 7, Tarcijonas 6, Tórz 6, Smoliński 3, Przybylski 2, Biniewski 1, Barzenkou 1, Radzicki, Widziński, Kamyszek, Gregor.
Zagłębie: Małecki, Shamrylo - Przysiek 8, Stankiewicz 4, Wolski 4, Marciniak 3, Kużdeba 2, Paluch 1, Bartczak 1, Szymyślik 1, Czuwara, Rosiek, Halibegović, Książek.

Pozostałe wyniki 4. kolejki: MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 28:36 (17:17); Wybrzeże Gdańsk - Gaz-System Pogoń Szczecin 24:32 (10:13), KS Azoty Puławy - Vive Tauron Kielce 24:35 (11:19), SPR Stal Mielec - Górnik Zabrze 30:33 (15:20).

Następna kolejka (30.09-6.10): Orlen Wisła Płock - Stal Mielec, Vive Tauron Kielce - MMTS Kwidzyn, Górnik Zabrze - Wybrzeże, Chrobry - KS Azoty Zagłębie - Śląsk, Pogoń - Nielba.