Piłka ręczna: Chrobry wygrał z Nielbą 33:28 i jest już trzeci

Paweł Pluta
Rafał Stachera, niegdyś w Śląsku, dziś strzeże bramki Chrobrego
Rafał Stachera, niegdyś w Śląsku, dziś strzeże bramki Chrobrego Janusz Wójtowicz
Niemal na półmetku pierwszej rundy rozgrywek PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych najmilszym zaskoczeniem dla kibiców na Dolnym Śląsku jest postawa Chrobrego Głogów. Gruntownie przebudowany po ostatnim sezonie zespół Tadeusza Jednoroga w pięciu meczach zdobył siedem punktów i w tabeli wyprzedzają go tylko dwaj potentaci: Vive Kielce i Wisła Płock.

Właśnie Nafciarze będą następnym rywalem Chrobrego, a mecz z Płocka będzie transmitowany w Polsacie Sport (sobota, godz. 15). W minionej kolejce głogowianie pokonali we własnej hali Nielbę Wągrowiec, którą po raz pierwszy poprowadził Gienadij Kamielin. Zawodnicy Chrobrego grali niemal koncertowo do 26 minuty, kiedy to wygrywali już 18:8. Wtedy jednak zespół gospodarzy po prostu stanął, a ekipa z Wągrowca zdobyła sześć bramek z rzędu. Reprymenda trenera Jednoroga w szatni poskutkowała, bo drugą połowę Chrobry zaczął znów skoncentrowany i odjechał rywalom. Grupa blisko 1500 kibiców zgotowała swoim graczom owację na stojąco.

- Bardzo dobrą partię rozegrał w bramce Rafał Stachera, który wybronił wszystko, co można było. Na wyróżnienie zasłużyli też Tomasz Mochocki, Michał Bednarek oraz Ireneusz Żak - podsumował trener Jednoróg.

Choć przez większą część meczu szczypiorniści Reflexu Miedzi Legnica przegrywali z Warmią Olsztyn, to w nerwowej końcówce mogli wygrać. Ostatecznie skończyło się na podziale punktów. - Na dwie i pół minuty przed końcem wygrywaliśmy 28:27. Sędziowie nie uznali jednak bramki Pawła Piwki, twierdząc, że przekroczył linię przy rzucie. Olsztynianie wyrównali na 30 s przed ostatnią syreną, a nasza ostatnia akcja zakończyła się niepowodzeniem - mówi trener legniczan Edward Strząbała, który ma zamiar pozyskać z Wisły Płock niechcianego tam Aleksieja Pieskowa. Rosjanin miałby wypełnić lukę po Adamie Świątku, który przeszedł operację stopy i w tym roku nie zagra.

Po obiecującym początku sezonu fatalnie spisuje się w lidze Zagłębie. Lubinianie przegrali tym razem na wyjeździe z beniaminkiem z Mielca. Już do przerwy dali rzucić sobie aż 20 bramek, zdobywając 11. W 42 min Stal wygrywał różnicą aż 11 goli. Ostatecznie skończyło się na porażce 31:37.

Chrobry Głogów - Nielba Wągrowiec 33:28 (18:14)
Chrobry: Stachera - Piętak 3, Różański 2, Bednarek 7, Mochocki 9, Żak 6, Kuta, Łucak, Frąszczak 1, Płaczek 1, Olęcki, Wysokiński 4.

Reflex Miedź Legnica - Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn 28:28 (12:14)
Miedź: Banisz, Kryński - Paluch 1, Fabisze-wski 3, Garbacz 4, Skrabania 4, Szabat 3, Swat 6, Piwko 1, Brygier 2, Buchwald 4, Boneczko.

Stal Mielec - Zagłębie Lubin 37:31 (20:11)
Zagłębie: Świrkula, Malcher - Orzłowski, Rosiek, Tomczak, Adamczak Paweł, Fabiszewski, Kozłowski, Szymyślik, Adamczak Piotr, Obrusiewicz, Migała.

PGNiG Superliga mężczyzn
Inne wyniki 5. kolejki: MMTS Kwidzyn - Vive Targi Kielce 22:35 (13:14) awansem. Piotrkowianin Piotrków Tryb. - AZS AWF Gorzów Wlkp. 31:32 (16:17), Azoty Puławy - Orlen Wisła Płock 24:30 (10:16).

1. Vive Targi Kielce 5 10 191-124
2. Orlen Wisła Płock 5 10 153-122
3. Chrobry Głogów 5 7 154-151
4. MMTS Kwidzyn 5 6 126-142
5. Stal Mielec 5 5 163-163
6. AZS AWF Gorzów 5 5 151-156
7. Warmia Olsztyn 5 4 142-156
8. Piotrkowianin 5 3 139-142